captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gyvenimas kaime privertė tapti ūkininku

Panevėžio rajone, Ėriškiuose, gyvenantis Valentinas Zimaitis jau 15 metų turi augalininkystės ūkį. Prie namų laiko traktorius ir žemės dirbimo padargus, sunkvežimį grūdams vežti. 70 ha augina javus, žirnius ir visus darbus nuveikia pats. Specialių ūkininkavimo mokslų nebaigė, išmokė pats gyvenimas. Jis ilgą laiką dirbo autobuso vairuotoju turizmo agentūroje ir žemės dirbti nemanė. Kas lėmė pasirinkimą, kaip šiemet tvarkosi ūkininkas?  
Ėriškių ūkininkas Valentinas Zimaitis.
Ėriškių ūkininkas Valentinas Zimaitis.

Alytaus rajono Pivašiūnų amatų centras gyvenvietėje išsiskiria ne tik moderniu pastatu su dideliais langais, pro kuriuos matyti įvairūs keramokos dirbiniai, megzti ir siūti drabužiai, knygos, bet ir įvairia savo veikla. Amatų centre populiarios edukacinės programos: galima mokytis medžio drožybos ir grafikos, pinti iš vytelių, gaminti keramikos dirbinius, velti veltinius. Vyriausias amatų centro lankytojas – 89-uosius pradėjęs Vincas Žeimys. Globos namuose gyvenantis senolis pats iš miško dviračiu parsiveža pynimui reikalingų medžiagų ir gana dažnai pina kašikus – kokius pynė vaikystėje su tėčiu.

Kupiškyje gyvenantis Vygantas Valma dar tik dvyliktokas, bet jo pilna visur. Jaunuolis priklauso kelioms jaunimo organizacijoms – tiek Lietuvos, tiek tarptautiniu mastu, spėja vadovauti Kupiškio krikščioniškajam jaunimo chorui, vykdo daug įvairių projektų, kurie pagyvina jaunimo laisvalaikį, sudaro sąlygas tobulėti ir bendrauti su skirtingomis įstaigomis, organizacijomis. Tai padeda į miestelį pritraukti įdomius projektus bei įgyvendinti svarbias socialines programas. Jaunuolis savo ateitį sieja su politikos mokslais, bet nežada pamiršti ir gimtojo Kupiškio krašto.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, lapkričio 15 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...