captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierė Elžbieta Josadė

„Filmo idėja susikristalizavo montažinėje. Neturėjau tikslaus plano. Ir tik pamačius tuos vaizdus, tą tapybą, gyvą vyksmą, man pasidarė aišku, kaip konstruoti filmą. Supratau, kad mes taip ir bendraujame su tėčiu – per jo darbą, jo tapybą, per bendrą interesą, kurį mes turime gamtai, peizažui, šviesai, nes kinui yra svarbu šviesa. Ir mano tėvo tapybai labai svarbu šviesa, kaip perteikti ją ant drobės. Aš supratau, kad filmas yra apie tai, kas mus jungia“, – sako jauna kino režisierė Elžbieta Josadė, kurios debiutinis dokumentinis filmas „Dialogas su Josefu”, pelnęs Jihlavos tarptautinio dokumentinių filmų festivalio Čekijoje apdovanojimą, parodytas Europos šalių kino forume „Scanorama”.
Kino režisierė Elžbieta Josadė. Asmeninio archyvo nuotr.
Kino režisierė Elžbieta Josadė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Iškeisk pamoką į paskaitą. Iškeisk mokytoją į profesorių!” – toks jau antrus metus Klaipėdoje organizuojamo meno ir mokslo festivalio „RestArt“ vienas pagrindinių šūkių.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tveriame tvoras, rikiuojame policininkus, bet išsklaidžius dūmus ir bauginimo strategijas pamatai, kad šitų reiškinių priežastis – pačių vakariečių sujauktos kultūros ir savų, neva, pranašesnių nuostatų primetimas“, – atidžiau į skaudžiausias šių dienų realijas pažvelgti kviečia menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis komentare su rubrika „Požiūris“.

„Aš stengiausi parodyti tik tai, ką tenai pamačiau pati. Nieko neišgalvoti, taip pat kaip ir Josefas nieko nebando išgalvoti. Dokumentika tuo ir įdomi kino sritis, kad ji dirba su realybe ir su tikrais jausmais, kuriuos tu išgyveni, ir po to tavo darbas yra juos perteikti vėl, nes tu ten buvai, tu kažką išgyvenai, tu pamatei tuos santykius ir norisi parodyti, kad žmonės galėtų nors šiek tiek pamatyti tai, ką tu matei, – štai toks pasidalinimas”, – sako jauna kino režisierė Elžbieta Josadė, kurios debiutinis dokumentinis filmas „Dialogas su Josefu”, pelnęs Jihlavos tarptautinio dokumentinių filmų festivalio Čekijoje apdovanojimą, parodytas Europos šalių kino forume „Scanorama“. Pokalbis su E. Josade apie pirmojo filmo kūrimą, dialogą su jo herojumi, savo tėvu, tapyba, realybe ir kinu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 15 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...