captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie medinę Žvėryno architektūrą Vilniuje

Šįkart laidoje apie medinio Žvėryno architektūros vertes, nykimo priežastis ir tam tikrus pokyčius šiame procese kalbėsimės su architeke Maja Ptašek, Dailės akademijos dėstytoja.  

Ne vienas meno istorikas, architektas, menininkas Vilniaus medinę architektūrą mano esant ypač unikalią ir savitą vertybę. Sostinėje yra keturios didelės teritorijos, kuriose dominuoja medinė architektūra – Žvėrynas, Šnipiškės, Markučiai, Naujininkai. Žvėryno vietovė yra geriausiai kompleksiškai išlikusio XIX a. pab.–XX a. pr. profesionalios mažaaukštės medinės architektūros rajono dalis. Žvėryno architektūros vertė yra ne pavienių pastatų, bet viso urbanistinio komplekso visuma. Tą supranta ir žino specialistai, tačiau, ar tai yra svarbu čia gyvenantiesiems? Deja, dauguma medinių Žvėryno pastatų gyventojų nevertina šio paveldo. Šiuo požiūriu labai skiriamės nuo skandinaviškų šalių gyventojų, kuriems gyvenimas mediniame pastate yra modernumo ir prestižo reikalas.

 

Apie medinio Žvėryno architektūros vertes, nykimo priežastis ir tam tikrus pokyčius šiame procese kalbėsimės su architeke Maja Ptašek, Dailės akademijos dėstytoja.

 

Ved. Inga Berulienė. 

 

„Gyvoji istorija“ – penktadienį, gruodžio 7 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...