captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kultūros politikas Arūnas Gelūnas

„Paveldas – ne tik kultūros vertybė, bet ir ekonominė galimybė. Tačiau egzistuoja ir kitas požiūris, kad miestui reikia plėstis, žmonės nori gyventi centre, patogios infrastruktūros ir nepaiso jokių draudimų. Esame nuolatinio dialogo būsenoje“, – sako Lietuvos ambasadoriaus prie UNESCO organizacijos pareigas baigiantis, į Seimą išrinktas Arūnas Gelūnas.
Kultūros politikas Arūnas Gelūnas. Tomo Razmaus nuotr.
Kultūros politikas Arūnas Gelūnas. Tomo Razmaus nuotr.

„Internetas ir technologijos lemia, kad kine viskas taip greitai keičiasi. Pabūni karaliumi  savaitę, mėnesį ir po metų jau niekas neatsimena. A. Wajdos laikais reikėjo tų meistrų, o dabar kiekvienas pats nori būti meistru“, – sako Europos šalių kino forume „Scanorama“ viešėjęs garsus lenkų prodiuseris, ilgus metus su A. Wajda dirbęs Michal Kwiecinski.

„Esu detalės rašytoja. Iš vieno mažmožio galiu išvynioti personažo pasaulį. Tačiau man svarbios tik patirtos, užgyventos detalės. Nemėgstu sugalvotų detalių, tokias labai greitai pajaučiu“, – apie novelių knygą „Skersvėjų namai“ pasakoja prozininkė Danutė Kalinauskaitė. Pradedame pažintį su „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančiomis knygomis. 

„Vroclavas – senas miestas, bet dabartiniai jo gyventojai čia atvyko tik po Antrojo pasaulinio karo. Politikai perbraižė Europos sienas ir pakeitė daugybę gyvenimų, tad mes šiemet kalbame, ką reiškia gyventi šiame mieste“, – sako „Vroclavo – Europos kultūros sostinės 2016“ direktorius Krzysztof Maj. Kuo gyvena šių metų Europos kultūros sostinė?  

„Tveriame tvoras, rikiuojame policininkus, bet išsklaidžius dūmus ir bauginimo strategijas pamatai, kad šitų reiškinių priežastis – pačių vakariečių sujauktos kultūros ir savų, neva, pranašesnių nuostatų primetimas“, – atidžiau į skaudžiausias šių dienų realijas pažvelgti kviečia menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje prisiminsime prieš metus įvykusią teroristinę ataką Paryžiaus „Bataclan“ koncertų salėje, taip pat pažvelgsime į Kinijos kino industriją, kuriai gresia nauji komunistinės valdžios suvaržymai.    

„Pasigendu sklaidos, sveiko pasididžiavimo, kad turime UNESCO saugomų paveldo objektų. Pakeliui į Kuršių Neriją ar Vilniaus senamiestyje galėtų būti daugiau ženklų, bylojančių – gerbiamieji lankytojai, jūs vaikštote pasaulio vertybės teritorijoje!“  – sako Lietuvos ambasadoriaus prie UNESCO organizacijos pareigas baigiantis, į Seimą išrinktas Arūnas Gelūnas. 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 12 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close