captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: artėja Baltijos šalių teatrų festivalis

„Į pirmąjį Baltijos šalių teatrų festivalį, kuris vyko mūsų teatre 2013 metais, įdėjome daug energijos ir minčių, kurios kaip sprogmuo pažadino festivalį iš savotiško letargo miego. Dėl to festivaliai Latvijoje ir Estijoje vyko su nauju impulsu. Šiemetinę festivalio programą skiriame reikliai Kauno publikai ir delegacijoms iš Estijos ir Latvijos. Neatvešime Latvijos ir Estijos teatrų spektaklių, bet parodysime plačią Lietuvos teatro panoramą: šokio, lėlių ir objektų, režisūrinio teatro spektaklius“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

„Virus 21“ festivalis ir vėl atsigręžia į savo ištakas, į meno ir mados sintezę. Ir šūkis šiemet „Virusinės meno ir mados jungtys“, o ryškūs, madingi ir intriguojantys festivalio renginiai – taikliausias iššūkis rudens monotonijai“, – pastebi Šiuolaikinio meno ir mados festivalio „Virus“ organizatorius menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Tai nėra filmas apie zoologijos sodą, tai filmas apie abejingumo procesą, kuris yra sunkiai suvokiamas. Kodėl reikėtų nepadėti? Kodėl reikėtų kažką daryti atmestinai, jei viską gali padaryti gerai ir nuoširdžiai?“ – apie savo trumpametražį filmą „Kupranugaris“, dalyvaujantį Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“, pasakoja režisierius Laurynas Bareiša.

„Į pirmąjį Baltijos šalių teatrų festivalį, kuris vyko mūsų teatre 2013 metais, įdėjome daug energijos ir minčių, kurios kaip sprogmuo pažadino festivalį iš savotiško letargo miego. Dėl to festivaliai Latvijoje ir Estijoje vyko su nauju impulsu. Šiemetinę festivalio programą skiriame reikliai Kauno publikai ir delegacijoms iš Estijos ir Latvijos. Neatvešime Latvijos ir Estijos teatrų spektaklių, bet parodysime plačią Lietuvos teatro panoramą: šokio, lėlių ir objektų, režisūrinio teatro spektaklius“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas. Apie Baltijos šalių teatrų festivalių reikšmę ir tikslus, teatrologines diskusijas ir teatro vaidmenį bei perspektyvą visuomenės gyvenime pokalbis studijoje su E. Stanciku ir VDU Teatrologijos katedros vedėju doc. dr. Edgaru Kliviu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 11 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close