captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dokumentinio kino režisierius Audrius Stonys

„Man kartais atrodo, kad vaidybinio kino režisieriai yra tarsi pakviesti į puotą, ir vietoj to, kad mėgautųsi tais patiekalais, jie sako: „Ar galėčiau nueiti į virtuvę, aš norėčiau kiaušinienę išsikepti“. Tas nėra suprantama, nes aplink nepapasakotų istorijų yra begalės, ir jos prašosi, jos gali pavirsti labai įdomiais filmais“, – pastebi dokumentinio kino režisierius Audrius Stonys, įvertintas Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.
Dokumentinio kino režisierius Audrius Stonys. BNS nuotr.
Dokumentinio kino režisierius Audrius Stonys. BNS nuotr.

„Mes aktualizavome metalo terminijos paklydimus, nes šiandien metalas kaip kūrybinė medžiaga įgavo visai kitus kriterijus menotyriniuose laukuose. Ar tas žmogus, kuris dirba su metalu yra vien kalvis, o dirbantis su tauriaisiais metalais – vien juvelyras? O gal aš iš ryto būsiu kalvė, po pietų juvelyrė, o vakare performanso atlikėja“, – svarsto Neringa Poškutė, kviečianti į uostamiestyje veikiančią parodą „Mazgas-Jūra“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie britų architektų grupės „Archigram“ retrospektyvą Berlyne; didėjančią mūrinių sienų paklausą pasaulyje ir ką tai reiškia; apie tai, ar fotografai sudaro komercinę grėsmę architektams?; klasikinės muzikos naujienos iš Berlyno.

„Žinot, aš jaučiuosi keistai, kai aplinkui yra tiek fantastiškų istorijų, o dabar dar kurti naują istoriją... Man kartais atrodo, kad vaidybinio kino režisieriai yra tarsi pakviesti į puotą, ir vietoj to, kad mėgautųsi tais patiekalais, jie sako: „Ar galėčiau nueiti į virtuvę, aš norėčiau kiaušinienę išsikepti“. Tas nėra suprantama, nes aplink nepapasakotų istorijų yra begalės, ir jos prašosi, jos gali pavirsti labai įdomiais filmais“, – pastebi dokumentinio kino režisierius Audrius Stonys, įvertintas Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Pokalbis su režisieriumi apie naujausią filmą „Moteris ir Ledynas“, dokumentikos privalumus ir jau sukurtų filmų personažus, kurių neįmanoma pamiršti.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ lapkričio 10 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...