captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Jaunojo tapytojo prizo nugalėtoja Rosanda Sorakaitė

„Man tapyba sukelia tokius jausmus, kurių niekur kitur negaliu gauti, atveria kitą lauką. Požiūris, kad tapyba yra tik malonumas ir aplinkiniams skirta džiuginimo priemonė, yra keistas. Esu ne kartą su tuo susidūrusi, pavyzdžiui, kai žmonės stebisi, kodėl mano paveikslai tamsūs ar liūdni ir jų nelinksmina“, – sako Rosanda Sorakaitė, Jaunojo tapytojo prizo 2016 nugalėtoja.
Jaunojo tapytojo prizo nugalėtoja Rosanda Sorakaitė. A.Ufarto (DELFI) nuotr.
Jaunojo tapytojo prizo nugalėtoja Rosanda Sorakaitė. A.Ufarto (DELFI) nuotr.

„Atrandu savyje keistų ypatybių. Gal tai susiję su Suvalkijos regionu, kuriame gyvenau. Studijų metais man atrodė atgrasu, kad tie žmonės tokie ūkiški, pragmatiški. Ir tai nėra įsikalbėta ekologija, tai natūralu. Dabar matau, kad pati turiu daug tokių savybių. Jos pasireiškia ir tekstuose“, – sako poetė Giedrė Kazlauskaitė. Jos knyga „Singerstraum“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Rytų aukštaičių vilniškių kalba yra vaizdinga, jie moka ir palyginimų, ir metaforų, visa tai yra užkoduota tuose pačiuose tekstuose, kuriuos tyrėjai iki šiol visai kitu aspektu analizavo. Jei mes pasitelktume kognityvinės semantikos metodus, iš tos pačios medžiagos galim išgauti visai kitų dalykų, tiesiog reikia kito žiūros kampo“, – sako rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė, Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro mokslo darbuotoja dr. Daiva Kardelytė-Grinevičienė.

„Man tapyba sukelia tokius jausmus, kurių niekur kitur negaliu gauti, atveria kažkokį kitą lauką. Požiūris, kad tapyba yra tik malonumas ir aplinkiniams skirta džiuginimo priemonė, yra keistas. Esu ne kartą su tuo susidūrusi, pavyzdžiui, kai žmonės stebisi, kodėl mano paveikslai tamsūs ar liūdni ir jų nelinksmina. Yra šiek tiek tiesos tame, kad menininkai kuria tik sau ir kitiems menininkams, dėl to parodos dažniausiai ir domina kitus kuriančius žmones. Kartais pagalvoju, kad jeigu žmogui neįdomus menas, tu jo niekaip nepriversi domėtis. Turi sutapti labai daug skirtingų aplinkybių, kad žmogus atsivertų ir menas jam pasidarytų įdomus. O ta galimybė visada yra – galvoju, kad gal šiandien į parodą netikėtai užsuks visiškai menu nesidomintis žmogus ir pamatys kažkokį kūrinį ir pagalvos, kad jis irgi kažką panašaus jaučia ar mato, susies kūrinį su savo patirtimi. Be abejo, visą kūrybą darai sau ir dėl savęs, bet visada yra tas poreikis dalintis, gauti grįžtamąjį ryšį“, – sako Rosanda Sorakaitė, Jaunojo tapytojo prizo 2016 nugalėtoja.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ lapkričio 9 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...