captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino režisierė Giedrė Žickytė

„Dabartis yra apibrėžta praeities, ji neatsiranda pati savaime. Apie tai ir yra „Aš čia tik svečias“ – kaip praeitis ir prisiminimai daro mums įtaką“, – naujausią dokumentinio kino juostą, kurtą drauge su čiliete Maite Alberdi, pristato režisierė Giedrė Žickytė.
Režisierė Giedrė Žickytė. BNS nuotr.
Režisierė Giedrė Žickytė. BNS nuotr.

„Romanas sukelia daug minčių, kurios yra dabar svarbios Amerikai. Tai Amerikos produktas apie amerikiečių mąstymą“, – apie šių metų „Bookerio“ premijos laureato amerikiečių rašytojo Paulo Beatty romaną „The Sellout“ sako Čikagoje gyvenantis rašytojas Karolis Gintaras Žukauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Aš liūdžiu, kai mes patys – kūrybos žmonės – lengvai pasiduodame prastumui, paikam išsidirbinėjimui, einame lengviausiu takeliu link pajamų, vienadienės garbės, blėstančio savo ego eksponavimo“, – kas yra kūryba ir kur jos ribos, svarsto kompozitorius Giedrius Kuprevičius komentare su rubrika „Požiūris“.

„Laiko tėkmė apskritai yra viena įdomiausių ir lyg skalpelis gyvenimą atveriančių temų. Dabartis taip pat yra apibrėžta praeities, ji neatsiranda pati savaime. Apie tai ir yra „Aš čia tik svečias“ – kaip praeitis ir prisiminimai daro mums įtaką, – naujausią dokumentinio kino juostą, kurtą drauge su čiliete Maite Alberdi, pristato režisierė Giedrė Žickytė. – Kurdama šį filmą, klausiau savęs, kas gyvenime svarbiausia? Aš pakliuvau į kitą aplinką, susidūriau su nauja šalimi ir nepažįstama kalba, o pritapti man padėjo Maite. Tai buvo puiki patirtis“, – apie filmą ir unikalią jo kūrimo patirtį pokalbis studijoje  su režisiere G. Žickyte.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 8 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close