captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Sukanka 110 metų, kai pirmą kartą buvo atlikta pirmoji lietuvių nacionalinė opera – Miko Petrausko „Birutė“. Tai dar nebuvo aukšto meninio lygio scenos veikalas, tačiau jos svarbą lėmė istorinis lietuviškas turinys, liaudies melodijomis pagrįsta muzika. Apie operą Lietuvoje, apie šio žanro kelią iki pirmosios nacionalinės operos – pirmadienio viktorinoje.
P. Pundzevičius-Petliukas Kęstučio vaidmenyje Miko Petrausko operoje „Birutė“ 1909 m.
P. Pundzevičius-Petliukas Kęstučio vaidmenyje Miko Petrausko operoje „Birutė“ 1909 m.

Lapkritis – labai tinkamas metas laisvam šiuolaikiniam menui: vasaros renginių šurmulys jau senokai nutilęs, o žiemos švenčių karštligė dar neprasidėjusi. Tokį metą ir išnaudoja vienintelis Vidurio Lietuvos regione tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“. Pokalbis su renginio meno vadove, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininke Zita Bružaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Romanas atsivers ne tik kaip alegorinė fantastika apie žmogaus progresą, žmogiškumą ir atsakomybę, bet ir kaip puikus ezopine kalba parašytas kūrinys, bylojantis apie sovietų represijas ir šalyje tvyrojusią įtampą. Tai intelektuali fantastika, galinti įtikti net tiems, kuriems fantastika svetima“, – pastebi Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistė Eglė Baliutavičiūtė, apžvelgdama Arkadijaus ir Boriso Strugackių kūrinį „Sunku būti dievu“.

Sukanka 110 metų, kai pirmą kartą buvo atlikta pirmoji lietuvių nacionalinė opera – Miko Petrausko „Birutė“. Mėgėjų pastangomis pastatyta 1906-ųjų lapkričio 6-ąją Vilniuje, dabartinės Nacionalinės filharmonijos salėje, „Birutė“ dar nebuvo aukšto meninio lygio scenos veikalas, tačiau jos svarbą lėmė istorinis lietuviškas turinys, liaudies dainų melodijomis pagrįsta muzika. Apie operą Lietuvoje, apie šio žanro kelią iki pirmosios nacionalinės operos – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ lapkričio 7 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...