captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – LRT žurnalistė Jolanta Kryževičienė

„Kultūros savaitės“ kūrėjai, LRT RADIJO ir TELEVIZIJOS žurnalistei Jolantai Kryževičienei įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Šia proga laidoje žurnalistę kalbina filosofas Jonas Dagys.
Žurnalistė Jolanta Kryževičienė. A.Kuskienės nuotr.
Žurnalistė Jolanta Kryževičienė. A.Kuskienės nuotr.

„Jo paveikslų kainą sudaro legenda, kuri buvo labai stipriai suformuota sovietmečiu. Po to, kai daugybės dailininkų po Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje nebeliko, Žmuidzinavičius liko. Jis buvo parankus, gerbiamas Sovietų Sąjungoje, dar Stalino metais apie jį buvo parašyta monografija. Buvo populiari figūra, priiminėjo intelektualus savo salone Putvinskio gatvėje, bendravo su jaunimu...  Toji legenda ir dabar jam kuria tą papildomą pridėtinę vertę“, – apie Antaną Žmuidzinavičių, kurio 140-ąsias gimimo metines minime, teigia menotyrininkė Rasa Žukienė.  

Užsienio kultūros apžvalgoje pasakosime apie Estijos nacionalinį muziejų, Kinijos ir Graikijos civilizacijos kultūrinius mainus ir kas yra audiofilai.    

„Nepaisant visų sunkumų – karo, valstybės ignoravimo, daugybės nepalankių aplinkybių – tie žmonės randa savyje jėgų kurti savo gyvenimus iš naujo. Man tai buvo didžiausias atradimas“, – sako ukrainiečių žurnalistė ir rašytoja Veronika Mironova, parašiusi knygą apie Donbaso pabėgėlius.

„Aš liūdžiu, kai mes patys – kūrybos žmonės – lengvai pasiduodame prastumui, paikam išsidirbinėjimui, einame lengviausiu takeliu link pajamų, vienadienės garbės, blėstančio savo ego eksponavimo“, – kas yra kūryba ir kur jos ribos savo komentare svarsto kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Tu išeini į parką ir manai, kad esi natūralioje erdvėje, bet iš tiesų viskas ten suformuota žmogaus veiklos. Jeigu nesimato plika akimi, tai jaučiasi dirvožemyje. Savo darbuose mes klausiame, ar „natūralumo“ sąvoka apskritai dar egzistuoja", – sako menininkė Neringa Černiauskaitė, drauge su Ugniumi Gelguda kurianti Berlyne.

Tradicinėje ilgųjų susitikimų dalyje vieną iš „Kultūros savaitės“ kūrėjų, LRT RADIJO ir TELEVIZIJOS žurnalistę Jolanta Kryževičienę kalbina filosofas, VU Filosofijos fakulteto docentas Jonas Dagys.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 5 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 6 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close