captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia Lietuvos mokslo žurnalų ateitis?

„Lietuvoje daug diskutuojama apie mokslo žurnalų kiekybę ir kokybę. Tačiau geriausiai žurnalų kokybę atspindi autoriai, teikdami savo rankraščius žurnalui ir cituodami jiems aktualiausių žurnalų straipsnius. Taip jie išreiškia savo pasitikėjimą leidiniu. Tam, kad autoriai rastų žurnalą, o skaitytojai mokslininkai perskaitytų jame paskelbtus straipsnius, šie turi patekti į jų akiratį, o ne pasiklysti interneto begalybėje...“, – sako Eleonora Dagienė, Lietuvos mokslo periodikos asociacijos prezidentė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidyklos direktorė.
Lietuvos mokslo periodikos asociacijos prezidentė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidyklos direktorė Eleonora Dagienė.
Lietuvos mokslo periodikos asociacijos prezidentė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidyklos direktorė Eleonora Dagienė.

„Kodėl kartais gyvenime mes visi žinome, kad dalykai nėra tokie, kokie jie turi būti, bet niekas nieko dėl to nedaro?“ – klausia menininkė Eglė Grėbliauskaitė, VDA parodų salėse „Titanikas“ pristatanti projektą „Naujos geros „Titaniko“ grindys“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

Niujorko Bruklino menų akademijos festivalyje „Naujoji banga“ paskutiniąją spalio savaitę buvo rodoma Janos Ross amerikietiškoji „Pageidavimų koncerto“ lenkiškosios versijos premjera. Moliūgų ir kaukolių apgyvendintame ir Helovino belaukiančiame Niujorke rodytame spektaklyje pagal vokiečių dramaturgo Ferenco Xaver Kreutzo hiperrealizmo šešių puslapių dramą, parašytą 1972-aisiais, neištariamas nė vienas žodis, tačiau prabyla daiktai, nes jie atrodo gyvesni už pačią heroję.

Ar nacionaliniai mokslo žurnalai turi ateitį? Kokia jų vieta pasaulio žurnalų kontekste? Kokie mokslo žurnalų vertinimo kriterijai? Nuo ko priklauso mokslo periodikos kokybė? Kokia elektroninės akademinės leidybos situacija? Koks mokslo žurnalų vaidmuo šiuolaikinėje komunikacijoje? Pokalbis studijoje su Eleonora Dagiene, Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pavaduotoja prof. Rūta Petrauskaite ir prof. Domu Kaunu, Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 4 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close