captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vengrų režisierius Szabolcs Hajdu

„Neturėjome pinigų išsinuomoti butui, todėl filmavome savo bute. Neišgalėjome sumokėti aktoriams vaikams, todėl vaidino mūsų vaikai. Aktoriai – mūsų seni draugai, su kuriais viską kūrėme nuo pat pradžių, jie sutiko dalyvauti nemokamai – tiesiog intelektualiai praleisti laiką. Jokie pinigai negali pakeisti entuziazmo“, – pasakoja vengrų režisierius Szabolcs Hajdu, Europos šalių kino forume „Scanorama“ pristatantis savo filmą „Šeimos šventė“.
Vengrų režisierius Szabolcs Hajdu.
Vengrų režisierius Szabolcs Hajdu.

„Mano gyvenimo kelias prasidėjo gamtoje – augau mažame mieste Utenoje ir vaikystės kaime Saldutiškyje. Daugybę laiko praleidau gamtoje, stebėjau, kaip ji keičiasi. Tai labai įkvepia, turbūt todėl gamtos motyvas man yra pats svarbiausias ir vienintelis iki šiol“, – sako dailininkas grafikas Linas Blažiūnas, sukūręs piešinių ciklą „Spygliakritis“. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie tai, kad evangelikų liuteronų pasaulis pradėjo švęsti Reformacijos 500-ąsias metines, ir kodėl Bobas Dylanas taip abejingai pasitiko žinią, kad laimėjo Nobelio literatūros premiją?

Prasideda keturioliktas Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Jį atidarys vengrų režisieriaus Szabolcs Hajdu santykių drama „Šeimos šventė“. „Filmas dovanoja nuostabų bendrabūvio jausmą, kai nejučia pradedame kalbėtis, ginčytis, gerti vyną su filmo veikėjais ir įsijungiame į jų gyvenimą, meistriškai sukomponuotą iš situacijų, iki skausmo pažįstamų kiekvienam iš mūsų,“ – apie atidarymo filmą pasakoja festivalio meno vadovė Gražina Arlickaitė. „Neturėjome pinigų išsinuomoti butui, todėl filmavome savo bute. Neišgalėjome sumokėti aktoriams vaikams, todėl vaidino mūsų vaikai. Aktoriai – mūsų seni draugai, su kuriais viską kūrėme nuo pat pradžių, jie sutiko dalyvauti nemokamai – tiesiog intelektualiai praleisti laiką. Jokie pinigai negali pakeisti entuziazmo“, – pasakoja režisierius Szabolcs Hajdu. Apie filmą „Šeimos šventė“ ir apie Vengrijos kiną kalbėsimės su režisieriumi Szabolcs Hajdu ir aktore Lujza Hajdu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 3 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close