captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: laidotuvių fotografija – nykstanti tradicija?

„Mano darbo išvada tokia – laidotuvių fotografija yra lygiai tokia pati, kaip ir vestuvių ar krikštynų fotografija – joje, kaip metraštyje, tiesiog fiksuojami reikšmingiausi proceso, šiuo atveju, laidotuvių – dėmenys“, – pasakoja Šiaulių fotografijos muziejaus muziejininkas Karolis Sabeckis, tyrinėjęs laidotuvių fotografiją.  

„Esu detalės rašytoja. Iš vieno mažmožio galiu išvynioti personažo pasaulį. Tačiau man svarbios tik patirtos, užgyventos detalės. Ir savo, ir kitų tekstuose nemėgstu sugalvotų detalių, tokias labai greitai pajaučiu“, – apie novelių knygą „Skersvėjų namai“, Metų knygos rinkimuose 2016 pretenduojančią tapti geriausiąja suaugusiųjų kategorijoje, pasakoja prozininkė Danutė Kalinauskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mano tikslas nėra išmokyti rašyti ar rašyti tam tikrus kanonus atitinkančius tekstus, literatūrą. Nemanau, kad to reikia ar kad tai yra įmanoma. Manau, kad svarbiausia yra įgyti drąsos, pažinti save, nebijoti bandyti kurti ir išbandyti skirtingas kūrybines išraiškos priemones  ir suprasti ar ir kaip norisi rašyti; kokias istorijas norisi pasakoti“, – sako dramaturgė Teklė Kavtaradzė, padėsianti ir kitiems lavinti kūrybinio rašymo įgūdžius. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kūrybinio rašymo ypatumus.

„Mano darbo išvada tokia – laidotuvių fotografija yra lygiai tokia pati, kaip ir vestuvių ar krikštynų fotografija – joje, kaip metraštyje, tiesiog fiksuojami reikšmingiausi proceso, šiuo atveju, laidotuvių – dėmenys. Ir visi tie dėmenys lietuviškose laidotuvėse tokie patys, taigi ir laidotuvių fotografijos naratyvas toks pat. Kaip vestuvėse yra tie „kertiniai momentai“ (žiedo užmovimas, bučinys), tai ir laidotuvių fotografijoje svarbiausi yra šie: šarvojimas, kuomet salėje fotografuojamasi su mirusiuoju, išlydėjimas į bažnyčią, procesija ir žemės saujos bėrimas“, – pasakoja Šiaulių fotografijos muziejaus muziejininkas Karolis Sabeckis, tyrinėjęs laidotuvių fotografiją. Kaip kilo tradicija įamžinti mirusiuosius? Kiek meniška laidotuvių fotografija ir ar šiai tradicijai lemta išnykti?  Pokalbis su dailėtyrininku K. Sabeckiu.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 2 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...