captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kuo įdomi ir svarbi teatrinio sezono pradžia?

Tęsiame kultūros apžvalgas ir spalio mėnesį skiriame teatrui. Kas įdomaus vyksta teatre šį sezoną? Ką verta pamatyti? Ar teatras kalba pačiomis aktualiausiomis temomis, o gal gręžiasi į klasiką? Ar ateina nauji, įdomūs kūrėjai?
„Sirenų“ teatro festivalyje rodytas Krzysztof Warlikowski „Varšuvos kabaretas“. Magdos Hueckel nuotr.
„Sirenų“ teatro festivalyje rodytas Krzysztof Warlikowski „Varšuvos kabaretas“. Magdos Hueckel nuotr.

„Šioje šalyje nėra vietos mokslininkams (?)“ – taip pavadintą protestą rengia mokslininkai ir siekia atkreipti dėmesį į žeminančią padėtį bei reikalauja, kad kitų metų biudžete būtų numatyta lėšų mokslininkų atlyginimams didinti. Reportažas iš protesto.

„Skačkausko tapybos magija slypi jo kūrybos paradokse: iš vienos pusės – tai gyvenimo džiaugsmo tapyba, iš kitos – chaosas, mirties nuojauta. Jo kūryboje derėjo ir intelektas, ir gaivališkumas“, – taip menotyrininkė Raminta Jurėnaitė apibūdina šviesaus atminimo tapytojo Algio Skačkausko kūrybą, kuri šiuo metu rodoma Nacionalinėje dailės galerijoje.

Kodėl su terorizmo išpuoliais susidūrusi Prancūzija nusprendė didinti finansavimą ne tik apsaugai ar kariuomenei, bet ir kultūrai? Kodėl prestižinės „Bookerio“ premijos komisija dėmesį šiemet atkreipė į amerikiečių rašytojo Paul Beatty romaną „The Sellout“? Apie tai – užsienio kultūros apžvalgoje.

Ką apie mūsų valstybę ir dėmesį kultūrai rodo skandalas dėl buvusio kelių policijos pastato Vilniuje? Apie tai – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

„Mums labai svarbu parodyti ne tik naujausius, bet ir laiko patikrintus filmus, kurių estetinė ir etinė vertė neginčijama“, – sako Europos šalių kino forumo „Scanorama“ meno vadovė dr. Gražina Arlickaitė. Apie ką kalba, kokias temas nagrinėja šių metų festivalio filmai? 

Kas įdomaus, svarbaus spalio mėnesį vyko mūsų teatre, ką verta pamatyti, kalbėsime su teatrologe Vytauto Didžiojo universiteto profesore Jurgita Staniškyte ir teatro kritikėmis Alma Braškyte bei Kristina Steiblyte.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 29 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...