captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: rudeniškas lietus didina žemdirbių nusivylimą

Stasė ir Jonas Dabravolskiai Alytaus rajono Einoronių kaime pieno ūkį kurti pradėjo prieš du dešimtmečius. Gyvenę palapinėje metus be elektros, dabar turi 50 melžiamų karvių bandą, nemažai technikos, būtinus gamybinius pastatus ir gyvenamąjį namą. Įškentę mažų pieno kainų laikotarpį, jie vis tiek yra nusivylę valdžios ir pieno perdirbėjų elgesiu. Nusivylimą didina ir merkiantys rudeniški lietūs.

Šalia Kėdainių esantis Keleriškių kaimas – priemiestinis, bet jame gyvena apie 360 žmonių. Tai apylinkių ūkininkai, kaime veikiančios žemės ūkio technikos gamybos bendrovės „Laumetris“ darbuotojai. Aktyviau visiems gyventi, aplinką tvarkyti ir savo interesus ginti padeda seniūnaitė Renata Verikienė. Jau ketvirti metai seniūnaitė – tarsi tarpininkė tarp vietos gyventojų ir seniūno. Prisidėjo gražinant biblioteką, teikia daug informacijos gyventojams, organizavo ir aplinkos tvarkymo talką. Bendri darbai vienija kaimo gyventojus, o aktyvių žmonių branduolys  kasmet didėja.

Lapkričio pirmomis dienomis įprastai daugiau dėmesio skiriame artimųjų amžino poilsio vietoms. Tvarkom, puošiam, žvakutes degam. Kaip Vėlinėms ruošėsi Ignalinos rajono Mažulonių apylinkių žmonės? Pasakoja Arminas Norkus.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 31 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close