captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos narystės UNESCO 25-metį

„Kaip tik kažkas neseniai citavo vieną amerikiečių žurnalistą, kad mergaitė su knyga rankoje – ne mažesnis ginklas už bepilotį lėktuvą danguje. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip galėtų veikti net ir tokios, atrodytų, silpnosios priemonės, minkštoji galia, kultūros galia, kuri niekad nėra brutali ir iš karto labai įtikinanti bei veiksminga“, – sako Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas.
Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas. Pilar Chang-Joo (UNESCO) nuotr.
Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas. Pilar Chang-Joo (UNESCO) nuotr.

„Shakespeare’o kūryboje gvildenami labai sudėtingi klausimai, taip pat ir politiniai. Su dramaturgu Willemu Brulsu norėjome priartinti šią seniai parašytą istoriją prie mūsų dienų ir parodyti, kad ji peržengia vienos epochos ribas. Romeo ir Džuljetos istorija gali vykti bet kuriais laikais, tokios istorijos vyksta ir šiandien“, – sako choreografas Krzysztofas Pastoras, pastatęs S. Prokofjevo baletą „Romeo ir Džiuljeta“ LNOBT scenoje.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Pro langą mano klientai mato sieną, prie kurios mano proprosenelis pradėjo fotografuoti 1854-aisiais, o priešais stoviu aš – juos fotografuojantis jo proproanūkas“, – sako Vokietijoje, Bonos mieste, gyvenantis penktos kartos fotografas Borisas Šafgansas, paveldėjęs fotografijos studiją, įkurtą praėjus 15 metų nuo to, kai buvo išrasta fotografija.

„Kaip tik kažkas neseniai citavo vieną amerikiečių žurnalistą, kad mergaitė su knyga rankoje – ne mažesnis ginklas už bepilotį lėktuvą danguje. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip galėtų veikti net ir tokios, atrodytų, silpnosios priemonės, minkštoji galia, kultūros galia, kuri niekad nėra brutali ir iš karto labai įtikinanti bei veiksminga. Kartais atrodo, kad armijos įvedimas, karinis problemos sprendimas yra daug adekvatesnė priemonė. Bet sykiu sutinkama, kad priemonės turi būti tik kompleksinės. Kultūra šiuo atveju ir išsilavinusių, kultūringų žmonių balsas turėtų skambėti greta jau neišvengiamo problemos sprendimo kariniu būdu. Tas karinis būdas jau pasitelkiamas kaip pati kraštutinė, paskutinė priemonė, nes tikimasi, kad agresorius vis tiek yra žmogus ir jam tokios esminės vertybės, kaip vaikų auklėjimas, gėris, grožis dar nėra nustojusios galioti”, – sako Lietuvos ambasadorius prie UNESCO Arūnas Gelūnas. Pokalbis apie Lietuvos narystės UNESCO 25-metį su A. Gelūnu ir Mariumi Lukošiūnu.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 28 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...