captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 170 metų Sankt Peterburgo Marijos teatre įvyko Michailo Glinkos operos „Ruslanas ir Liudmila“ premjera. Opera sukurta pagal to paties pavadinimo poemą, kurios autorius – Aleksandras Puškinas, rusų nacionalinės klasikinės muzikos pagrindėjo kūrybai daręs didžiulę įtaką. 
Rusų kompozitorius Michailas Glinka<br> operos „Ruslanas ir Liudmila“ autorius. lt.wikipedia.org nuotr.
Rusų kompozitorius Michailas Glinka
operos „Ruslanas ir Liudmila“ autorius. lt.wikipedia.org nuotr.

Prieš 170 metų Sankt Peterburgo Marijos teatre įvyko Michailo Glinkos operos „Ruslanas ir Liudmila“ premjera. Opera sukurta pagal to paties pavadinimo poemą, kurios autorius – Aleksandras Puškinas, rusų nacionalinės klasikinės muzikos pagrindėjo kūrybai daręs didžiulę įtaką. Apie Michailo Glinkos „Ruslaną ir Liudmilą“ – pirmadienio viktorinoje.  

Gruodžio 3–10 d. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį. Šįkart jo geografija nusidrieks iki Aukštaitijos regiono. „Festivalio svečiai atsiveža daug unikalių senovinių muzikos instrumentų, tad klausytojai turės progą koncertuose galbūt pirmą kartą juos pamatyti ir išgirsti“, – teigia festivalio organizatorė Ieva Baublytė.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Tandemas“ – ir dokumentinis, ir grožinis kūrinys apie dviejų žmonių kelionę į literatūrą. Turtinga, įdomi ir skaudi patirtis atsiveria iš dokumentinės medžiagos, laiškų ir autorinio pasakojimo“, – Inezos Juzefos Janonės knygą pristato ir su autore kalbasi „Versus aureus“ leidyklos redaktorė Onutė Gudžiūnienė.  

Prieš 170 metų, 1842-ųjų gruodžio 9-ąją Sankt Peterburgo Marijos teatre įvyko Michailo Glinkos operos „Ruslanas ir Liudmila“ premjera. Opera sukurta pagal to paties pavadinimo poemą, kurios autorius – Aleksandras Puškinas, rusų nacionalinės klasikinės muzikos pagrindėjo kūrybai daręs didžiulę įtaką. Žymusis kritikas Vladimiras Stasovas yra pabrėžęs, jog Glinka rusų muzikai turėjo tokią pat reikšmę kaip Puškinas rusų literatūrai: abu jie kūrė naują, tačiau liaudžiai suprantamą meno kalbą. Apie M. Glinkos „Ruslaną ir Liudmilą“ – pirmadienio viktorinoje.  

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 3 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...