captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dokumentinio filmo „Alisa karo lauke“ režisierės

„Dabar, kai išgirstu fejerverkus, atrodo, kad prasidėjo apšaudymas“, – pasakoja dokumentinio kino režisierė Alisa Kovalenko, festivalyje „Nepatogus kinas“ pristatanti dokumentinį filmą apie Maidano įvykius ir po jų sekusį karą Ukrainoje „Alisa karo lauke“.
Dokumentinio kino režisierė Alisa Kovalenko.
Dokumentinio kino režisierė Alisa Kovalenko.

„Žvilgtelėjau į savo laiką atgalios: nežinau spektaklių, kur nebūtų tų temų. Galbūt ten tik leitmotyvas, gal tik per vieną epizodėlį, bet tas dvasios, gyvenimo sudėtingumas ir svarba... Visuose kūriniuose, kuriuos aš imdavau, atrasdavau tas problemas“, – sako režisierius Jonas Vaitkus, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pristatantis premjerą „Apreiškimas Marijai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie tai, kaip vokiečių ir lenkų knygynas Berlyne tapo vietos lenkų bendruomenės renginiu ir informacijos apie Lenkiją centru.

„Tokie ekstremalūs įvykiai iš vienos pusės labiau subrandina asmenybę, iš kitos – ją sutraumuoja. Dabar, kai išgirstu fejerverkus, atrodo, kad prasidėjo apšaudymas, – pasakoja dokumentinio kino režisierė Alisa Kovalenko, festivalyje „Nepatogus kinas“ pristatanti filmą apie Maidano įvykius ir po jų sekusį karą Ukrainoje „Alisa karo lauke“. – Tačiau suvoki, kad dalyvavimas tokiuose įvykiuose yra būtinas, negalima sėdėti sudėjus rankas ir laukti, kol viskas kažkaip praeis. Yra vertybės, už kurias reikia kovoti, ir dėl kurių verta aukoti savo gyvybę.“ Kodėl filmo režisierės nesilaikė taisyklės dokumentikoje būti objektyvioms? Ką reiškia filmuoti karo zonoje? Apie tai – pokalbyje su dokumentinio filmo „Alisa karo lauke“ režisierėmis Alisa Kovalenko ir Liubov Durakova.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ spalio 27 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close