captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Kultūros kelius Europoje ir Lietuvoje

„Vilniuje vykstančio forumo tikslas atskleisti Europos Tarybos Kultūros kelių potencialą Šiaurės, Rytų ir Pietryčių Europoje, tarp jų ir Lietuvoje, aptarti plėtros iššūkius ir galimybes“, – teigia kultūros paveldo specialistas Alfredas Jomantas.  

„Tai yra beprotybė: tu jau nepriklausai sau, tave iš tiesų valdo kažkokios kitos jėgos. Esi kitoje erdvėje, kitame laike“, – poetė, dramaturgė ir vertėja Violeta Palčinskaitė prisimena, kaip rašė knygą „Atminties babilonai, arba aš vejuos vasarą“, dalyvaujančią Metų knygos rinkimuose. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mes, projekto mokslininkės, patenkintos, kad galime tirti ne vien tik tai, kas mums įdomu, o darome darbus, kurie naudingi patiems išeiviams – kalbame apie šeimos politiką, vaikų dvikalbystę, patariame, ar mokyti vaikus iš karto dviejų kalbų“, – sako tyrimo apie lietuvių kalbą diasporoje vadovė, Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros vedėja dr. Meilutė Ramonienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuvių kalbą išeivijoje.

Vilniuje vyksta forumas „Europos Tarybos Kultūros kelių plėtra: iššūkiai ir galimybės”. Apie naujų kultūros kelių kūrimą, bendradarbiavimo galimybes ir problemas, su kuriomis susiduria projektų rengėjai, – pokalbis studijoje su Europos Kultūros kelių instituto direktoriumi dr. Stefano Dominioni ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vedėju Alfredu Jomantu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 26 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...