captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: iš ciklo „Už kadro“ – apie postprodukciją

„Toks aktyvus darbas su filmu, po jo baigimo, būna apytiksliai 2–4 metus, vėliau – mažiau darbo. Kartais sulauki kokio laiško, kur prašoma atsiųsti ar užregistruoti filmą – taip nutinka ir po šešerių metų. Ir man taip yra buvę – lyg ir buvai atsiribojęs nuo to filmo, bet tau apie jį primena, vadinasi, negali būti visiškai atsiribojęs. Tai – kaip tavo vaikas, kuris gyvena savo gyvenimą, jau suaugęs vaikas“, – svarsto Marija Fridinovaitė, Kamilės Milašiūtės trumpametražio vaidybinio filmo „Motinos diena“ prodiuserė.

„Man atrodo, kad „Knygų šalis“ iš Prahos niekada ir nebuvo išvykusi, nes mintis ją įkurti gimė studijuojant tame mieste prieš 15 metų. Į kūrybines dirbtuves „Tu gali sukurti knygą Prahoje“ atvyko ir lietuvių šeimos iš Dresdeno bei Vienos. Dirbtuvių tikslas sudominti emigrantų vaikus lietuviška knyga ir skaitymu“, – pasakoja knygos dailininkė Sigutė Chlebinskaitė „Knygų šalies“ kūrybinės studijos  įkūrėja ir vadovė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Filosofas Kęstas Kirtiklis komentare svarsto, kodėl Lietuvos akademinė bendruomenė neturi svajonių švietimo ir mokslo ministro.

„Filmas niekados nėra išmetamas, jis vis vien lieka tavo archyvuose. Toks aktyvus darbas su filmu, po jo baigimo, būna apytiksliai 2–4 metus, vėliau – mažiau darbo. Kartais sulauki kokio laiško, kur prašoma atsiųsti ar užregistruoti filmą – taip nutinka ir po šešerių metų. Ir man taip yra buvę – lyg ir buvai atsiribojęs nuo to filmo, bet tau apie jį primena, vadinasi, negali būti visiškai atsiribojęs. Tai – kaip tavo vaikas, kuris gyvena savo gyvenimą, jau suaugęs vaikas“, – svarsto Marija Fridinovaitė, Kamilės Milašiūtės trumpametražio vaidybinio filmo „Motinos diena“ prodiuserė. Kas vyksta iki filmo parengimo platinti? Kokie žmonės atlieka postprodukcijos darbus ir kokios šių darbų subtilybės? Apie tai – paskutiniame pasakojime apie filmo kūrimą iš ciklo „Už kadro“.

„Ryto allegro“ spalio 25 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close