captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

1886-ųjų spalio 28-ąją iškilmingai atidengtas garsiausias Šiaurės Amerikos paminklas – Laisvės statula. Jokia skulptūra taip stipriai neišreiškia simbolizmo kaip milžiniška moters, laikančios aukštai iškeltą laisvės fakelą, skulptūra Niujorke. Apie Laisvės statulą, kuriai sukanka 130 metų – pirmadienio viktorinoje.

Ruduo sugrąžina senajam Vilniui savo spalvas ir savo muziką. Jau dvidešimt trečią sezoną Lietuvos muzikų rėmimo fondas kviečia į „Alma mater musicalis“ koncertų ciklą. Pokalbis su fondo direktore Liucija Stulgiene.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Abiejų romanų pagrindiniai veikėjai gyvenimo prasmę formuluoja kaip siekį nuvyti nuobodulį – tiek kalbos ir idėjų, tiek sapnų ir vaizduotės įrankiais“, – pastebi literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė aptardama švedų rašytojos Lenos Andersson knygą „Estera: romanas apie meilę“ ir lietuvių poeto, eseisto, ryškaus kultūros veikėjo Kęstučio Navako pirmąjį romaną „Vyno kopija“.

1886-ųjų spalio 28-ąją, griaudžiant kanonadoms, iškilmingai atidengtas garsiausias Šiaurės Amerikos paminklas – Laisvės statula. Jokia skulptūra taip stipriai neišreiškia simbolizmo kaip milžiniška moters, laikančios aukštai iškeltą laisvės fakelą, skulptūra Niujorke. Pirmiausia, ką išvysdavo milijonai emigrantų iš Europos pasiekę Amerikos krantus, buvo Laisvės statula, reiškusi jiems naują gyvenimą naujoje šalyje. Apie Laisvės statulą, kuriai sukanka 130 metų – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 24 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...