captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: garsinės knygos Lietuvoje – pirkti negalima piratauti

„Žmonės dar nežino, ar audioknygos yra „cool“ dalykas, jie dar nenori apie jas kalbėti kitiems“, – sako Aurimas Mikalauskas, lietuviškų garsinių knygų leidėjas.
Lietuviškų garsinių knygų leidėjas Aurimas Mikalauskas. Asmeninio albumo nuotr.
Lietuviškų garsinių knygų leidėjas Aurimas Mikalauskas. Asmeninio albumo nuotr.

Garsinės knygos šiuolaikiniame pasaulyje itin populiarios. Naujos technologijos suteikia galimybę dar paprasčiau negu iki šiol gauti ir klausytis įskaitytas knygas. O šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdas dažnai ir tepalieka laiko bei energijos knygą perklausyti kelionėje, sporto klube ar namų ruošos metu. Nenuostabu, kad jau daugelį metų kalbama apie spartų garsinių knygų rinkos pasaulyje augimą.

Tačiau Lietuvoje legaliai įsigyti lietuviškai įgarsintą knygą nėra taip paprasta, nes pasiūla gana ribota. Lietuvos aklųjų biblioteka savo fonduose turi sukaupusi kelių tūkstančių garsinių knygų fondą, tačiau teisės aktai tik regėjimo sutrikimų turintiems skaitytojams leidžia jomis naudotis. Todėl regėjimo sutrikimų neturinčiam klausytojui didžiausią lietuviškų garsinių knygų pasirinkimą siūlo… piratinės svetainės internete. 

Kodėl Lietuvoje legalių garsinių knygų pasiūla tokia maža? Ką daryti tokias knygas klausytis mėgstančiam skaitytojui? Kodėl leidėjai ir autoriai įtariai žiūri į šį formatą? Apie tai laidoje kalbėsimės su garsinių knygų entuziastais, tradicinių knygų leidėjais, autoriais, nutarusiais įgarsinti savo knygas ir suteikti galimybę legaliai jų klausytis.  

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – spalio 23 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 24 d., pirmadienį, 01.05 val. ir spalio 25 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...