captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie aktualiosios muzikos festivalį „Gaida“

„1916 metais Ciuriche vokiečių poetas ir eseistas Hugo Ball įkūrė „Cabaret Voiltaire“ – meninį ir politinį kabaretą, davusį pradžią dadaizmo judėjimui. O vos už keleto gatvių Ciuriche apsistojęs Vladimiras Iljičius Leninas tuo metu rezgė būsimosios pasaulinės proletariato revoliucijos planus“, – sako kompozitorius Gintaras Sodeika. Jo performansas „Cabaret Voltaire retourné“ – vienas iš aktualiosios muzikos festivalio „Gaida“ renginių.  

Sostinės galerijoje „Kunstkamera“ eksponuojami Pranciškaus Smuglevičiaus perpieštų Nerono Aukso rūmų (Domus Aurea) freskų raižiniai, pasak menotyrininkės Simonos Makselienės, kartu su Pompėjos freskomis yra pagrindinis mūsų žinių šaltinis apie antikinės Romos tapybą.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Tuo metu turėjome tikrai nemažai darbų, bet pasakyti ne buvo tiesiog neįmanoma. O pasakyti taip buvo beprotiška. Tad visas mėnuo iš tiesų ir buvo beprotiškas. Kinijoje visi darbai prieš juos pristatant turi būti peržiūrimi Kultūros ministerijos. Ta procedūra paprastai trunka 20 dienų, o šiuo atveju truko vieną dieną“, – apie skubos tvarka per mėnesį paruoštą iki šiol didžiausią Lietuvos fotografijų parodą Kinijoje kalbėjo jos kuratorė Ieva Meilutė-Svinkūnienė.

Šį kartą „Gaidos“ dėmesys nėra fokusuojamas į vieną ar keletą kompozitorių, kaip ankstesniais metais. Šiemet dėmesys kreipiamas į didelę grupę garsiausių šiuolaikinių pasaulio kompozitorių ir lietuvių autorių, pažymint jubiliejines daugelio jų sukaktis. Du grynai muzikiniai atributai – klavišai ir stygos – tapo kita 26-ojo tarptautinio aktualios muzikos festivalio „Gaida“ ašimi. Trylikoje festivalio koncertų, vyksiančių nuo spalio 21 iki lapkričio 11 d., vyraus muzika styginiams ir/arba klavišiniams instrumentams. Pokalbis apie festivalį su kompozitoriais G. Sodeika ir Vykintu Baltaku.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ spalio 21 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...