captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kaip Lenkijos politinė situacija veikia šalies kultūrą?

„Lenkijos kultūra labai priklauso nuo politinės situacijos, nes pastaraisiais metais kultūra gana stipriai remiama valstybės. Pasikeitus vyriausybei dabar nuolat girdime raginimus puoselėti nacionalinę kultūrą, kuri glaudžiai siejama su istorija ir religija“, – pastebi Vroclavo šiuolaikinio meno muziejaus direktorė Dorota Monkiewicz.
Protestai Vroclavo Lenkų teatre.
Protestai Vroclavo Lenkų teatre.

„Filmą kūrėme gerai žinodami, kad tai nebus tradicinis pasakojimas apie negalią. Nenorim kurti „įkvepiančių pavyzdžių pornografijos“. Daugelis kūrėjų bando parodyti žmones su negalia kaip superherojus, bet toks požiūris turi mažai ką bendro su realybe“, – sako filmo „Prisijaukinti liūtą“ vienas iš kūrėjų Patryk Rebisz. 

„8-o dešimtmečio pradžioje visame pasaulyje fotografijos muziejų tebuvo vos keli, todėl Šiaulių muziejaus kūrėjams eiti pirmiems nepramintais takais buvo sudėtinga“, – pastebi Šiaulių fotografijos muziejaus vadovė Vilija Ulinskytė-Balzienė. Reportažas iš Šiaulių.

„Muzika turėtų klausytoją pažadinti, paskatinti mąstyti. Jeigu žmogus ateina į filharmoniją, patogiai įsitaiso kėdėje ir snaudžia – tokiam atsipalaidavimui geriau rinktis masažą“, – sako šiuolaikinės muzikos autorius, dirigentas Vykintas Baltakas.

Filosofas Kęstas Kirtiklis komentare svarsto, kodėl Lietuvos akademinė bendruomenė neturi svajonių švietimo ir mokslo ministro.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje – apie Frankfurte vykstančią didžiausią pasaulyje knygų mugę ir apie tai, jog UNESCO sulaukė kritikos po priimtos kontraversiškos rezoliucijos dėl Jeruzalės. 

Kaip politinė situacija Lenkijoje veikia kultūrą? Kokie vyriausybės sprendimai kelia nerimą? Prieš ką protestuoja menininkai? Kaip šiandieninę Lenkiją mato kultūrininkai? Apie tai  pokalbis su Vroclave gyvenančiais menininkais.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 22 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...