captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Kaune bus pagerbti geriausi Lietuvos ūkininkai

Penktadienį į Kauno kultūros ir sporto centrą „Girstutis“ rinksis geriausi Lietuvos ūkininkai. Čia vyks respublikinio konkurso „Metų ūkis 2012“ nugalėtojų apdovanojimo šventė.  
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Penktadienį į Kauno kultūros ir sporto centrą „Girstutis“ rinksis geriausi Lietuvos ūkininkai. Čia vyks respublikinio konkurso „Metų ūkis 2012“ nugalėtojų apdovanojimo šventė. Jau 19-tą kartą vykusiame konkurse dalyvavo 418 ūkių iš 39 savivaldybių. Bus apdovadota 115 nugalėtojų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu atšaukiamas galvijų eksporto draudimas. Lapkričio pradžioje dėl įtariamos galvijų mėlynojo liežuvio ligos buvo sustabdytas galvijų išvežimas iš Lietuvos. Toks sprendimas sumažino galvijų supirkimo kainas vietos rinkoje, buvo labai nepalankus ir taip ne pačius geriausius laikus gyvenantiems galvijų augintojams.

Lietuvoje veikia maždaug 200 žemės ūkio kooperatyvų ir kooperatinių bendrovių. Susikūręs vienas paskutiniųjų Vilkaviškio rajono grūdų augintojus vienijantis žemės ūkio kooperatyvas „Vilkaviškio grūdai“ jau nemažai nuveikė turi ir ambicingų planų.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Lina Brazioniene – Kaišiadorių rajono Kalvių kaimo bendruomenės pirmininke. Ji su šeima jau 7-erius metus gyvena prosenelių sodyboje, į kaimą sugrįžo baigusi mokslus Kaune. Dabar šeimininkauja apie namus, augina dukreles ir rūpinasi kaimo bendruomenės reikalais. Jau kalbėjome su ja apie svarbų Kalvių bendruomenei įvykį – šeštadienį atidaromus renovuotus bendruomenės namus. Taip bus baigtas dvejus metus trukęs projektas. Likus porai dienų iki gražios šventės, dar buvo likę nedidelių darbų – ketvirtadienį jiems nuveikti ir visiškai pasiruošti šventei Lina organizavo talką.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 30 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...