captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kodėl dokumentika – įrankis visuomenės problemoms spręsti?

„Dokumentika – mūsų pasaulio atspindys. Kartais turime jį pamatyti. Mano nuomone, pastaraisiais metais dokumentika – vis populiaresnė. Tai – taip pat įrankis kovoti dėl geresnio pasaulio. Kovoti su korupcija, prievarta, smurtu“, – apie dokumentikos reikšmę svarsto režisierė iš Rumunijos Monica Lăzurean-Gorgan, festivalyje „Nepatogus kinas“ pristatanti savo naujausią dokumentinį filmą „Vien dvelksmas“.
Režisierė iš Rumunijos Monica Lăzurean-Gorgan.
Režisierė iš Rumunijos Monica Lăzurean-Gorgan.

„Mano tekstai yra kaip gyvenimas, o gyvenimas yra sudėtingas. Jį suvokti, kaip ir tekstus, reikia pastangų. Literatūra ir yra vienas iš bandymų suvokti gyvenimą“, – teigia rašytojas Eugenijus Ališanka, kurio esė knyga „Empedoklio batas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Egzamino analizė 1986 metais – netgi kandidatai į aukso medalius rašo daugybę kalbininkų peikiamų žodžių; 1998-ieji – auginami beraščiai, 2008-ieji – raštingumas smunka... Bet nėra tyrimų, nėra legalių tyrimų“, – apie kontraversišką mokinių raštingumo raidos vertinimą pasakoja sociolingvistė Loreta Vaicekauskienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ apie tai, jog viešojoje erdvėje vyraujanti nuomonė, kad šiandieninis jaunimas rašo gerokai blogiau už savo tėvus, moksliškai laikoma nepagrįstu mitu.

„Dokumentika – mūsų pasaulio atspindys. Kartais turime jį pamatyti. Mano nuomone, pastaraisiais metais dokumentika – vis populiaresnė. Tai – taip pat įrankis kovoti dėl geresnio pasaulio. Kovoti su korupcija, prievarta, smurtu“, – apie dokumentikos reikšmę svarsto režisierė iš Rumunijos Monica Lăzurean-Gorgan, festivalyje „Nepatogus kinas“ pristatanti savo naujausią dokumentinį filmą „Vien dvelksmas“. Ją papildo dokumentinio kino režisierius iš Lenkijos Krzysztofas Kopczyńskis, festivalyje pristatantis filmą „Dibukas: pasakojimas apie klajojančias dvasias“: „Manau, kad kalbant apie auditoriją, nėra svarbu, ką žiūrovai žiūrės: dokumentiką ar vaidybinį kiną. Kartais nėra skirtumo. Bet jei esi kino kūrėjas, reikia save išreikšti, kartais kuri dokumentiką, nes mėgsti realybę, realius žmones, manai, kad jų istorijos yra įdomesnės.“ Apie ne visada patogų kiną ir kodėl dokumentika yra svarbi visuomenei – pokalbyje su festivalio „Nepatogus kinas“ organizatore Virginija Vareikyte ir režisieriais: M. Lăzurean-Gorgan, K. Kopczyńskiu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ spalio 19 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...