captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: grūdus subrandinantys kukurūzai – visateisiai sėjomainos augalai

Šiemet Lietuvos ūkių laukuose auginta apie 40 tūkst. ha kukurūzų. Iš jų tik 5 proc. grūdams. Kasmet šiai paskirčiai vidutiniškai 500 ha kukurūzų jau dešimtmetį sėja Vilkaviškio raj. Matlaukio kaimo ūkininkas Robertas Mickevičius. Anot jo, kukurūzai, brandinantys grūdus, puikiai pasitarnauja sėjomainoje, duoda pelno.

Šiuo metu Vilniaus teritorijoje yra apie 250 sodininkų mėgėjų bendrijų. Pagal užimamą žemės plotą bendrija ,,Dobilas“ vidutinė, tačiau nuolat joje gyvenančių žmonių čia daugiau negu dažnoje kitoje. Tai iš dalies lėmė jos geografinė padėtis. Nuo Vilniaus centrinio pašto ,,Dobilas“ nutolęs tik 14 km. Šios bendrijos patrauklumą  didina ir tai, kad kuriant čia gyvenančių sodininkų gerovę nemažai padaryta dalinio jų ir Vilniaus miesto savivaldybės dalyvavimo būdu.

Iki 2008 metų Pridėtinės vertės mokesčio įstatymu buvo numatyta, kad kooperatyvams ir žemės ūkio bendrovėms, teikiančioms žemės ūkio paslaugas savo nariams, taikomas lengvatinis 5 proc. mokesčio tarifas. Vėliau ši lengvata panaikinta. Seimo Kaimo reikalų komitetas bendru sutarimu nusprendė, kad kooperatyvams šią lengvatą vėl reikėtų taikyti. Tačiau apie žemės ūkio įmones, savo nariams teikiančias tokias pat paslaugas – tyla.  Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija mano, kad jų narių išskirti nevalia.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, spalio 19 d., 06.07 val. per  LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...