captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: iš ciklo „Už kadro“ – apie filmavimus ir juose dalyvaujančius žmones

„Režisierė yra pagrindinis žmogus, kuris visus suvedė, sugalvojo, jos galvoje galbūt geriausiai pasirašiusi ta istorija ir ji greičiausiai savo mintyse jau nufilmavusi visą filmą. O mes – kaip nebylūs pagalbininkai, kurie jai padeda tą filmą įgyvendinti realybėje“, – apie save ir kitus filmo gamyboje dalyvaujančius žmones svarsto filmo „Motinos diena“ dailininkė Sigita Šimkūnaitė.

„Kai kuri poezija nepasiduoda arba ji turi savo muziką, kuriai nereikia jokios kitos. O kartais muzika praplečia kūrinį. Tik tada verta kurti dainą iš poezijos, kai sukuri antrą pasaulį, kurio nebuvo“, – apie tai, kada verta dainuoti poeziją, pasakoja bardas Vytautas V. Landsbergis. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

„Turizmas po Lietuvą jau seniai tapo įpročiu, tad sekmadieninis muziejų darbo chaosas šiai kūrybinių industrijų šakai tampa nuostolinga kliūtimi”, – teigia menotyrininkas Ernestas Parulskis, savo komentare apžvelgiantis muziejų veiklą savaitgaliais.

„Režisierė yra pagrindinis žmogus, kuris visus suvedė, sugalvojo, jos galvoje galbūt geriausiai pasirašiusi ta istorija ir ji greičiausiai savo mintyse jau nufilmavusi visą filmą. O mes – kaip nebylūs pagalbininkai, kurie jai padeda tą filmą įgyvendinti realybėje“, – apie save ir kitus filmo gamyboje dalyvaujančius žmones svarsto filmo „Motinos diena“ dailininkė Sigita Šimkūnaitė. Kokie žmonės dalyvauja filmavimuose, kokios jų atsakomybės ir kaip vyksta patys filmavimai? Apie tai – antrajame pasakojime apie filmo kūrimą iš ciklo „Už kadro“.

„Ryto allegro“ spalio 18 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...