captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ kviečia į Karmazinų keramikos meno centrą

„Šiame centre bandysime prikelti tūkstantmetę senovės Japonijos keramikos tradiciją. Tikimės, kad ir kitiems bus įdomu, kad  visi čia atvykę tiesiog nustebs ir sakys: o, mes to nesitikėjome, pasirodo, unikali anagamos keramika įmanoma ir pas mus, Lietuvoje“, – sako keramikė Beatričė Kelerienė, Neries regioniniame parke atverianti Karmazinų keramikos meno centrą.
Keramikė Beatričė Kelerienė.
Keramikė Beatričė Kelerienė.

 „Skaldyk ir valdyk. Vieniems teatralams skyrė didžiulę sumą, kitiem nieko. Kai teatro žmonės pakėlė triukšmą, padalijo ir jiems. Bet mieste gyvena ir dailininkai, ir kiti menininkai, o jiems nereikia? Visi jaučia, kad kažkas mieste ne taip“, – apie Klaipėdos kultūrą sako teatro menininkas Benas Šarka.

Užsienio kultūros apžvalgoje prisiminsime lenkų režisierių Andrzejų Wajdą, nusikelsime į didžiausią Viduržemio jūros kultūros festivalį, aptarsime Nobelio literatūros premijos šių metų laureatą – Bobą Dylaną.

„Estijos kapitalo fondas yra toji institucija, kuri stabilizuoja kultūros finansavimą: jos veikimas reglamentuotas teisiškai, ir politikai negali tiesiog kištis į fondo veiklą ar reguliuoti jo resursus. Mes labai didžiuojamės šiuo fondu”, – apie Estijos kultūros politikos nuostatas sako Estijos kultūros ministras Indrekas Saaras.

„Turizmas po Lietuvą jau seniai tapo įpročiu, tad sekmadieninis muziejų darbo chaosas šiai kūrybinių industrijų šakai tampa nuostolinga kliūtimi”, – teigia menotyrininkas Ernestas Parulskis, savo komentare apžvelgiantis muziejų veiklą savaitgaliais.

„Jausmas, kad miestas gyvas yra tada, kai jame daug žmonių. Jei žmonių nėra – tai yra tik kažkokia miesto dekoracija. Gali išpuošti bet kokį kvartalą, jį išdažyti, pridėti skulptūrų, prisodinti gėlių, bet kad jis būtų gyvas – to neužtenka“, – reportaže apie Kauno viešąsias erdves sako architektas, KTU Architektūros ir urbanistikos katedros docentas Dalius Šarakauskas. 

Na, o tradicinėje ilgųjų susitikimų dalyje – kelionė į Neries regioninį parką, kur šį šeštadienį Dūkštos tako prieigose prie Ąžuolų kalno atidaromas Karmazinų keramikos meno centras.  

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 15 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...