captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Liudviko Rėzos kultūros centre Juodkrantėje įvykusi mokslinė konferencija „Martyno Liudviko Rėzos epocha ir jo darbai“ užbaigė M. L. Rėzos 240-ųjų gimimo metinių jubiliejinius renginius. Šios iškilios asmenybės ir jo darbų vertinimas mokslininkams iki šiol kelia daug iššūkių.  
Žymiausias XIX amžiaus pradžios lietuvininkų (Mažosios Lietuvos lietuvių) kultūros veikėjas Liudvikas Gediminas Martynas Rėza.
Žymiausias XIX amžiaus pradžios lietuvininkų (Mažosios Lietuvos lietuvių) kultūros veikėjas Liudvikas Gediminas Martynas Rėza.

2016-ųjų Europos kultūros sostinėje Vroclave (Lenkija) prasidėjo auksinis ruduo, kuriame gausu kino, literatūros,  architektūros, vizualiųjų menų ir teatro renginių. Kaip politinė situacija Lenkijoje paveikė kultūros gyvenimą? Tiesioginis pokalbis iš Vroclavo su žurnaliste Raminta Jonykaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Daugelis lietuvių poetų ir filosofų nestokoja drąsos, kai reikia tarsi iš natų sugroti jau parašytą partiją, tačiau sukurti ką nors savita pritrūksta kūrybingumo, – konstatuoja literatūros kritikas Ramūnas Čičelis, pristatydamas  Vainiaus Bako eilėraščių rinkinį „Kaštonų tonai“. – Kita knyga, kuri irgi kvestionuoja santykį su tradicija, yra radikaliai kitokia – dokumentinis pasakojimas apie šių dienų Lietuvos gyventojų ir migrantų seksualines mažumas „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT+ istorijos“ (sudarytojas Romas Zabarauskas).“

Liudvikas Gediminas Martynas Rėza (1776–1840) – žymiausias XIX amžiaus pradžios lietuvininkų (Mažosios Lietuvos lietuvių) kultūros veikėjas, apibendrinęs lietuvininkų kultūros pasiekimus iki XIX amžiaus ir padėjęs pagrindus XIX amžiaus lietuvių kultūrai. Jis buvo tarpininkas tarp lietuvininkų ir lietuvių kultūros (tarp Karaliaučiaus ir Vilniaus), tarp lietuvių ir Europos (daugiausia vokiečių) kultūros, tarp religinės ir pasaulietinės kultūros. Juodkrantėje Liudviko Rėzos kultūros centre įvykusi mokslinė konferencija „Martyno Liudviko Rėzos epocha ir jo darbai“ užbaigė M.  L. Rėzos 240-ųjų gimimo metinių jubiliejinius renginius. Apie Liudviką Rėzą, kurio asmenybės ir darbų vertinimas mokslininkams iki šiol kelia daug iššūkių – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 17 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...