captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie muzikos konkursų kokybę ir skaidrumą

„Lietuvoje vyksta daugybė nacionalinių ir tarptautinių muzikos konkursų, kai kurie iš jų turi net labai gilias tradicijas. Šeši iš jų yra remiami valstybės. Tai daug ar mažai?“, – kelia klausimą Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) viceprezidentas Justas Dvarionas.
Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) viceprezidentas Justas Dvarionas.
Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) viceprezidentas Justas Dvarionas.

Švedijos karališkoji mokslo akademija paskelbė, kad 2016 metų Nobelio literatūros premiją laimėjo amerikiečių bardas Bobas Dylanas. Žiuri pranešime teigiama, kad B. Dylanas buvo pagerbtas už „naujos poetinės išraiškos didžioje Amerikos dainavimo tradicijoje sukūrimą“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Mokymasis duoti svetimam žmogui yra procesas. Reikia atrasti pusiausvyrą, kiek duoti ir kiek pasilikti sau“, – sako Vokietijos mieste Bonoje pabėgėlių centre kūrybines dirbtuves vedanti menininkė Sidika Kordes.

„Lietuvoje vyksta daugybė nacionalinių ir tarptautinių muzikos konkursų, kai kurie iš jų turi net labai gilias tradicijas. Šeši iš jų yra remiami valstybės. Tai daug ar mažai?“, – kelia klausimą Europos jaunimo muzikos konkursų sąjungos (EMCY) viceprezidentas Justas Dvarionas. Kokia situacija kitose Europos šalyse? Kokia Lietuvos valstybės politika šioje srityje? Ką muzikos konkursai duoda šalies kultūrai? Kaip prisideda prie lietuvių muzikos sklaidos pasaulyje? Kaip užtikrinamas muzikos konkursų skaidrumas ir kokybė? Pokalbis studijoje su pianistu J. Dvarionu, Egle Deltuvaite, ES programos „Kūrybiška Europa“ vadove Lietuvoje, smuikininke Augusta Jusionyte, EMCY konkursų laureate, Vygintu Gasparavičiumi, VšĮ „Natų knygynas“ direktoriumi, tarptautinių muzikos konkursų organizatoriumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ spalio 14 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/ 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...