captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: sumanūs ūkininko pagalbininkai dirba savarankiškai

Kauno rajono Panevėžiuko apylinkėse 300 ha augalininkystės ūkį turi Justinas Stočkus. Buvusio kolūkio gamybinėje bazėje išsaugoti pastatai, atnaujinta grūdų sandėliavimo įranga, žemės dirbimo padargai ir technika leidžia ūkyje tvarkytis trim. Svarbiausias ūkininko pagalbininkas Darius Marauskas ne tik moka visus ūkio darbus, bet ir svarsto apie efektyvesnį darbą, technikos pasirinkimą, politikų įtaką žemdirbiams.

Anykščiuose gyvenančiam Evaldui Baldauskui dabartinę veiklą lėmė tėčio pradėtas kurti nedidelis ūkis ir įgyta agronomo specialybė. Dabar šeimos ūkyje Skiemonių apylinkėse apie 400 ha auginami kviečiai, rapsai, žalinimui reikalingos kultūros. Kasdien į ūkį Evaldas atvyksta iš Anykščių, kur įsikūręs su šeima. Kaime dažnas svečias ir sūnus, kuris entuziastingai stebi ūkio darbus ir nori prisidėti, nors dar moksleivis. Entuziazmo netrūksta ir pačiam ūkininkui, jis stengiasi modernizuoti ūkio techniką, racionaliai ir atsakingai planuoti visą veiklą.

Ignalinos rajono Mažulonių kaime gyvenantis Arminas Norkus mano, kad pokario partizanų žuvimo ir palaidojimo vietoms, išlikusioms ar nugriautoms tremtinių sodyboms ne tik valdžia, bet ir visuomenė turėtų skirti daugiau dėmesio. Galima ir paminklus pastatyti, išmaniąsias programėles sukurti, kalendorius ir kitokius informacinius leidinius leisti. Tačiau, anot komentaro autoriaus, valdžia nenori to daryti, nes dar yra gyvų trėmimų organizatorių, ne visur sugrąžintas ir buvusių tremtinių turtas.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, spalio 14 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...