captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: plastikas fantastiškas

Plastikas – viena labiausiai paplitusių medžiagų mūsų aplinkoje. Jis pigus, patvarus ir labai greitai užpildo rūšiavimo dėžę turiniu. Skaičiuojama, kad maždaug trečdalis plastiko gaminių panaudojami tik kartą ir akimirksniu virsta ilgaamže atlieka. Plastiko perdirbimo galimybės ribotos, jis nesuyra, kaupiasi, užteršia vandenynus ir požeminį vandenį, patenka į gyvūnų organizmą ir maišomas su kitomis pavojingomis medžiagomis, kenkiančiomis žmonių sveikatai.
Suyrančio plastiko įrankiai. S. Bauer (USDA) nuotr.
Suyrančio plastiko įrankiai. S. Bauer (USDA) nuotr.

Problema yra tokio masto, kad Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, 2050-aisiais vandenynuose bus daugiau plastiko atliekų, nei žuvų. Negana to, kad plastiko atliekų tvarkymas – sunkus ir brangus užsiėmimas, plastikui pagaminti naudojama tarši iškastinė žaliava – nafta. Todėl prancūzai užsimojo iki 2020 m. uždrausti vienkartinius plastikinius indus ir įrankius, palaipsniui pakeičiant juos kompostuojamais bioplastikais.

Tuo metu vienkartinių pakuočių gamintojai priešinasi tokiam sprendimui, kuris esą prasilenkia su Europos Sąjungos teise. Natūralių medžiagų pagrindu pagaminti bioplastikai vis dar sudaro labai nedidelę plastikų dalį. Priešingai nei manoma, ne visi jie yra suyrantys gamtoje.

Ar įmanomas pasaulis be plastiko atliekų? Apie tai laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, spalio 17 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Autorė Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...