captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: ką skaito režisierius Romas Zabarauskas?

„Dau­giau­sia skai­tau pro­fe­si­nę li­te­ra­tū­rą ir taip pat pas­ta­ruo­ju me­tu pa­mė­gau „self help“ kny­gas“, – prieš kelerius metus prisipažino kino režisierius, scenaristas, LGBT teisių aktyvistas Romas Zabarauskas. Ką dabar skaito režisierius? Kiek svarbu skaityti kino kūrėjams, dirbantiems su scenarijais ir istorijomis?
Režisierius Romas Zabarauskas. Luis Carvalho nuotr.
Režisierius Romas Zabarauskas. Luis Carvalho nuotr.

Pristatydamas savo naujausią filmą „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ režisierius šiuo metu keliauja po įvairiausiose šalyse vykstančius festivalius, tad ką kelionėse skaito menininkas? Ir ką gali patarti klausytojams skaityti, kad būtume atviresni ir tolerantiškesni? Pokalbis su R. Zabarausku apie literatūrą, formavusią jo asmenybę, ir draugystę su knygomis.

Pradedame pažintis su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2016“ dalyvaujančiomis knygomis. „V. Palčinskaitės „Atminties babilonai“ yra kaip reta patikimas tekstas, nes autorė niekada nebuvo susijusi su probleminio sovietinio laiko nomenklatūra. Tai daugiau asmeninio gyvenimo detalės, nenukrypstančios ir į kitą kraštutinumą – populiariosios kultūros „žvaigždžių“ tariamai privataus gyvenimo viešinimą“, – Violetos Palčinskaitės knygą „Atminties babilonai, arba aš vejuosi vasarą“, pretenduojančią tapti geriausia suaugusiųjų prozos kategorijoje, apibūdina literatūros kritikas Ramūnas Čičelis.

Laida „Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, spalio 13 d., 14.05 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama spalio 13 d. 21.08 val. ir spalio 14 d. 02.05 val.

Ved. Austėja Kuskienė.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78

http://www.facebook.com/kamanskaityti

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...