captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie Ukrainos ir Lietuvos ryšius

„Lietuvių rašytojai nebijo kalbėti apie mažus, iš pirmo žvilgsnio visai nereikšmingus dalykus, jie pasakoja mažų gyvenimų, mažų pasaulių istorijas. Nemanau, kad tai lengva, tam reikia daug drąsos ir stiprybės, bet tai labai daug pasako apie tautos, šalies metafiziką. Ši savybė tiesiog unikali Europos literatūros kontekste, net nežinau, ar patys lietuviai supranta savo unikalumą“, –  sako ukrainiečių poetė, vertėja, literatūrologė Marijana Kijanovska.
Ukrainiečių poetė<br> vertėja<br> literatūrologė Marijana Kijanovska. R. Statulevičiūtės-Kaučikienės nuotr.
Ukrainiečių poetė
vertėja
literatūrologė Marijana Kijanovska. R. Statulevičiūtės-Kaučikienės nuotr.

„Pastaraisiais metais lietuvių  literatūroje svarbia ir ryškia tendencija tampa autobiografiškumas, išpažintinių tekstų gausa: vis dar aktualu kalbėti iš savo patirties ir apie savo patirtį“, – sako Metų knygos rinkimų akcijos ekspertų komisijos narė, literatūros kritikė Virginija Cibarauskė, kuri drauge su komisijos pirmininku literatūros kritiku, rašytoju Rimantu Kmita pristatys šių metų prozos ir poezijos knygų penketukus.

Šios savaitės užsienio kultūros naujienų apžvalgoje aiškinsimės, kodėl Filadelfijos simfoniniame orkestre stojo tyla, kaip Italijos policija rado du pagrobtus Vincento Van Gogo paveikslus ir kokią įtaką menui daro kūrėjų pavardės?

„Dokumentinis teatras – vieta, kurioje gali sujungti skirtingas istorijas, patirtis turinčius žmones, kurie šiaip turbūt niekada nesusitiktų“, – sako su įvairiomis Europos trupėmis dirbantis socialinio teatro kūrėjas Prodromos Tsinikoris. Teatro festivalis „Sirenos“ rodo jo spektaklį „Švaros miestas“, kur savo istorijas pasakoja Atėnų valytojos.

Ką byloja demokratinės visuomenės aistros, kuriose nėra jokio pasirinkimo, nesiliaujantys  lygiavos pažadai, pinigų dalybos?.. Apie priešrinkimines mantras šį kartą savo komentare svarsto menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Jei ne Danutė Nasvytytė, kurios šimtmetį dabar minime, apie šiuolaikinio šokio pradžią, greičiausiai, būtume pradėję kalbėti tik po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais“, – sako Tarptautinio šokio festivalio „Aura“ meno vadovė, choreografė Birutė Letukaitė.

„Aš labai norėčiau, kad mano anūkai apie Lietuvą sužinotų ne vien iš manęs, kaip tai dabar daro mano dukra, o kad Lietuva natūraliai egzistuotų kultūros lauke. Todėl labai svarbu versti ir skaityti šiuolaikinę mūsų tautų literatūrą“, – sako ukrainiečių poetė ir vertėja Marijana Kijanovska. Ją ir rašytoją Janą Dubinianskają kalbinome neseniai vykusioje Lvovo knygų mugėje. Įrašas iš Lvovo – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 8  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...