captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Vilniuje atsiradęs neįprastas monumentas – laiptai Onos Šimaitės ir Bokšto gatvių sankirtoje su iškaltomis Czesławo Miłoszo kūrybos citatomis – primena poeto ir rašytojo siekį puoselėti dviejų Vilniuje gyvenusių tautų – lietuvių ir lenkų – vienybę. Apie Cz. Miłoszą – pirmadienio viktorinoje.
Czesławas Miłoszas.
Czesławas Miłoszas.

„Norime parodyti žmonėms, kur galima keliauti, kaip, ką svarbiau pamatyti. Ši ekspozicija – tarsi geografijos pamoka, kurioje suteikiama proga pasižiūrėti, kaip atrodo viena ar kita šalis“, – sako Mažeikių muziejaus darbuotoja, keliautoja, viena iš parodos, skirtos kelionių dienai, kūrėjų Aldona Butkuvienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Apie ką ir kokiu tonu galėtų kalbėti XXI a. distopija, dėl ko ji galėtų įspėti, apie kokius žmonių sąmonės poslinkius galėtų byloti? Amerikiečių rašytojas Dave’as Eggersas romane „Ratas“, kurį į lietuvių kalbą išvertė Marius Burokas, kritikos ir satyros kupiną žvilgsnį nukreipia į socialinius tinklus ir jų konglomeratus“, – pastebi knygų apžvalgininkė Eglė Baliutavičiūtė. Taip pat apžvalgoje Ursulos K. Le Guin maginės fantastikos knyga „Žemjūrės burtininkas“, gretinama su garsiuoju Joannos Rowling „Hariu Poteriu“.

Vilniuje atsiradęs neįprastas monumentas – laiptai Onos Šimaitės ir Bokšto gatvių sankirtoje su iškaltomis Cz. Miłoszo kūrybos citatomis – primena poeto ir rašytojo siekį puoselėti dviejų Vilniuje gyvenusių tautų – lietuvių ir lenkų – vienybę. Cz. Miłoszą atminimo įamžinimo sumanytojai tikisi, kad šie laiptai taps dar viena Vilniaus senamiesčio traukos vieta užsienio turistams, o apie jo kūrybą plačiau sužinos ir Lietuvos gyventojai, ir visų kraštų literatūros mylėtojai. Apie Czesławą Miłoszą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ spalio 10 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...