captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Danutės Nasvytytės atminimas festivalyje „Aura‘26“

„Puiki proga pakalbėti apie šią asmenybę, nes jeigu ne jos šitas žingsnis – prieš karą atvesti šokį į Lietuvą – tai nebūtų jos mokinių, nebūtų buvę mano mokytojos Kiros Daujotaitės“, – apie tai, kuo Lietuvos šiuolaikiniam šokiui svarbi Danutė Nasvytytė, pasakoja „Auros“ šokio teatro įkūrėja Birutė Letukaitė.
Danutės Nasvytytės asmeninio archyvo nuotr.
Danutės Nasvytytės asmeninio archyvo nuotr.

„Žvilgsnis į šiuolaikinę tikrovę yra pats vertingiausias lenkų kine. Iš jaunų lenkų režisierių galima pasimokyti, kaip bandyti suprasti tikrovę, kurioje gyvename, nes gyventi tikrovėje, kurios nebandome suprasti, turbūt yra didžiausia nelaimė“, –  pastebi kino kritikė Živilė Pipinytė apžvelgdama 16-ame Lenkų kino festivalyje pristatomus filmus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jei mokinys nori pasikalbėti su mokytoju, pedagogas neturėtų taisyti jo kalbos – jeigu kalbi mokinių kalba, užsimezga glaudesnis ryšys. Mokytojas turi būti patarėjas, o ne tik smerkėjas“, – sako buvusi lietuvių kalbos mokytoja, šiuo metu Lietuvos teismo ekspertizės centro rašysenos ekspertė, rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė Miglė Keturkienė.

„Puiki proga pakalbėti apie šią asmenybę, nes jeigu ne jos šitas žingsnis – prieš karą atvesti šokį į Lietuvą – tai nebūtų jos mokinių, nebūtų buvę mano mokytojos Kiros Daujotaitės, – apie tai, kuo Lietuvos šiuolaikiniam šokiui svarbi Danutė Nasvytytė, pasakoja „Auros“ šokio teatro įkūrėja Birutė Letukaitė. – Manau, kad 90 procentų lietuvių nežino jos. Ir tai yra didelės spragos mokykloje. Tai – Lietuvos laisvojo šokio istorija.“ Pokalbyje su Birute Letukaite – apie 26-ąjį tarptautinį šokio festivalį „Aura‘26“, Danutės Nasvytytės svarbą formuojantis Lietuvos šokiui, apie šiuolaikinio šokio įvairovę ir kokybę.

 Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ spalio 5 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...