captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: svarbiausi rugsėjo kultūros momentai

Kas svarbaus šį mėnesį įvyko mūsų kultūros pasaulyje? Su kultūros žurnalistėmis Margarita Alper ir Beatriče Laurinavičiene pažvelgsime ne tik į svarbiausius įvykius, bet ir kultūros reiškinius bei tendencijas.
Festivalio „Vilnius Street Art“ kūrinys „Krioklys“. Autorius Ignas Lukauskas .
Festivalio „Vilnius Street Art“ kūrinys „Krioklys“. Autorius Ignas Lukauskas .

„Perestroikos pabaiga, sovietmečio eros byrėjimas ir buvo diena, kai visi gyvenome čia ir dabar, praeitis atrodė nebereali, o ateitis buvo tik miražas“, – naujausią, apie Atgimimo laikus pasakojantį filmą „Senekos diena“ pristato režisierius Kristijonas Vildžiūnas.

„Nuo sovietinių laikų ta pati dainelė – nėra pinigų, nėra valandų, mažėja vaikų. Svarbiausia, kad jie išmoktų skaičiuoti, rašyti anglų kalba geriau nei lietuvių, o meninis ugdymas palauks“, – sako Kauno rajono Neveronių gimnazijos mokytojas Arūnas Pilipauskas.   

„Šiauliai buvo ir dviračių, ir saulės miestas. Valdininkai ir politikai kuria suvenyrines istorijas, bet su kultūra jos neturi nieko bendro“, – pastebi Šiaulių universiteto docentas menininkas Arūnas Uogintas. Pokalbis su Šiauliuose gyvenančiais ir kuriančiais Reda ir Arūnu Uogintais.

„Rinkimai – kaip visada lieka viltis dėl netolimos ateities. Menka viltis, nes šalyje, perfrazuojant klasikus, susiklostė antirevoliucinė situacija, kai viršūnės negali, o apačios nenori. Vis dėlto net ir tokios visuotinės anemijos atmosferoje įdomu pažiūrėti, kas rinkimų programose žadama kultūros sferai“. Artėjant rinkimams po partijų programas dairosi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

Užsienio kultūros naujienų apžvalgoje – apie Jungtinėse Amerikos Valstijose atidarytą Nacionalinį afroamerikiečių istorijos ir kultūros muziejų ir šiuolaikinio meno kūrėjams skiriamos Ternerio premijos staigmenas.

Kas svarbaus šį mėnesį įvyko mūsų kultūros pasaulyje? Į svarbiausius kultūros įvykius ir reiškinius pažvelgsime su „Panoramos“ žurnaliste Margarita Alper ir „Verslo žinių“ žurnaliste Beatriče Laurinavičiene.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – spalio 1 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 2 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...