captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos šiuolaikinės architektūros kokybę

„Architektūrinis projektavimas, pastatų kokybė, jų derinimas prie aplinkos, gamtos, miesto landšafto paisymas ir pagarba valstybiniam ir privačiam paveldui yra pripažinti viešojo intereso klausimu. Jo užtikrinimas yra ir viena valstybės prievolių. Deja, šiuo metu taikomos priemonės negarantuoja aukštos architektūros kokybės“, – sako Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Bakšienė.

„Atsiradau ten neplanuotai – išlošiau žaliąją kortą. Apėmė šokas, buvau net suabejojusi, ar važiuoti. Paskui įsisukau į tą gyvenimo tempą, ritmą, surengiau nemažai parodų. Amerikos didmiesčiuose – įspūdžių gausa. Bet ateina metas, kai norisi grįžti prie savo šaknų, gyventi su savais“, – pasakojo tekstilės menininkė Liucija Jūratė Kryževičienė, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje pakvietusi į parodą „Kūrybinės transformacijos“.

Spaudos apžvalgoje kultūros ir meno žurnalas „Kultūros barai“ su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Stambiausi, masyviausi (džiazo) festivaliai vyksta lauke su įgarsinimu, tačiau džiazas yra mažesnės teritorijos, mažesnės erdvės muzika“, – pastebi džiazo muzikantas, saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas.

„Architektūrinis projektavimas, pastatų kokybė, jų derinimas prie aplinkos, gamtos, miesto landšafto paisymas ir pagarba valstybiniam ir privačiam paveldui yra pripažinti viešojo intereso klausimu. Jo užtikrinimas yra ir viena valstybės prievolių. Deja, šiuo metu taikomos priemonės negarantuoja aukštos architektūros kokybės“, – sako Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Bakšienė. Ar galima (ir jei galima, tai kaip?) tas priemones tobulinti? Kokį vaidmenį šios problemos lauke vaidina architektai, jų profesinė savivalda? Pokalbis studijoje su D. Bakšiene, Architektų rūmų vicepirmininku Linu Tuleikiu ir VGTU Architektūros fakulteto dekanu Liutauru Nekrošiumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 30 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...