captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šiemetinis bulvių derlius ir jo kokybė

Ilgokai išsilaikius nelietingiems orams, pagaliau visa sparta buvo galima kasti bulves. Bulviakasis Lietuvoje jau eina į pabaigą. Beje, per pastaruosius dešimtmečius bendras jų plotas šalyje  sumažėjo nuo 136 tūkst. ha iki  maždaug 15 tūkst. ha. Esant tokiai plotų dinamikai, itin svarbu auginti ypač  kokybiškas bulves. Kaip tai pavyko šiemet?

Antradienį Biržų pilies arsenalo salėje VšĮ „Tatulos programa“ surengė konferenciją ekologinio ūkininkavimo ir gamtosauginių priemonių Šiaurės Lietuvos karstiniame regione įgyvendinimo problemoms aptarti. Konferencijoje taip pat kalbėta apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–20120 m. priemonės ,,Ekologinis ūkininkavimas“ įgyvendinimo aktualijas, ekologinį uogų auginimo verslą, aptarti kiti svarbūs pažangaus ūkininkavimo ypatumai. Renginyje taip pat buvo pagerbti Šiaurės Lietuvos pažangiausių ekologinių ūkių konkurso nugalėtojai.

Šią savaitę dvi dienas, ketvirtadienį ir penktadienį, Anykščių rajono Bliuvonių kaime įsikūrusiame „Vaja farm“ ūkyje vyks specializuota mėsinių galvijų paroda ir tarptautinė konferencija. Tai Žemės ūkio rūmų  ir Lietuvos galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos renginys. Pasak šios asociacijos direktorės Vilmos Živatkauskienės, jis organizuotas taip, kad būtų  įdomus ir naudingas ne tik mėsinių galvijų augintojams, bet ir kiekvienam parodoje apsilankiusiam.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 28 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close