captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“. Karo trauma: aistros dėl vienos diagnozės

Liepą Nidoje vykęs jubiliejinis XX Thomo Manno festivalis tęsė penkerių metų ciklą „Modernybės palikimas. Šimtas metų po Didžiojo karo“. Šių metų festivalis, pasirinkęs temą „Žmogaus orumas“, kvietė apmąstyti žmogaus laikysenos ir to, kas suvokiama kaip „žmogiška“, žmogaus moralinio santykio su pačiu savimi ir visuomene klausimus, kurie mūsų laikais lygiai tokie pat aktualūs kaip ir prieš 100 metų.
Prof. Danutė Gailienė.
Prof. Danutė Gailienė.

Žodžio programoje šia tema diskutavo ir pranešimus skaitė Vokietijos politikas bei mąstytojas Bernhardas Vogelis, lenkų publicistas Pawełas Smoleńskis, psichologė, Vilniaus universiteto prof. Danutė Gailienė, kuri į žmogaus orumo temą pažvelgė per karo traumų prizmę.

Vilniaus universiteto Klinikinės ir organizacinės katedros vedėja prof. D. Gailienė jau daug metų tiria psichologinių traumų problemas, su kuriomis nuolat susiduria ir išgyvena ištisos kartos, tautos, visuomenės, patyrusios karo žiaurumus, okupacijų, tremčių masinę prievartą. Paskaitoje prof. D.Gailienė gilinasi į Pirmojo pasaulinio karo patirtis, aiškina karo traumų pasekmes, plačiau pažvelgia į žmogaus trauminės karo patirties pripažinimo istoriją.

Red. Gailutė Jankauskienė.

„Radijo paskaitos“ – rugsėjo 27 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Laida kartojama rugsėjo 28 d., trečiadienį, 00.00 val. ir spalio 1 d., šeštadienį, 14.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...