captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rašytojas ir fotomenininkas Alis Balbierius

„Kiti kartais pavydi menininkams laisvės. Bet už tą laisvę reikia sumokėti gana rūsčią kainą. Toje laisvėje tu dirbi kartais du tris kartus daugiau, negu kasdien einantis į darbą žmogus. Už laisvę menininkai mažomis pensijomis sumokėsime. Bet laisvė yra labai svarbus dalykas, man – vienas svarbiausių. Mano laisvė ir mano karjera yra daryti, ką noriu, tarkim, fotografuoti, rašyti, kaip nors pragyventi ir tai labai svarbu“, – tvirtina rašytojas ir fotomenininkas Alis Balbierius.
Rašytojas ir fotomenininkas Alis Balbierius.
Rašytojas ir fotomenininkas Alis Balbierius.

„Ilgai užsibuvus vienoj vietoj, visada reikia keistis, o lengviausias pasikeitimas – kai ateina šviežias kraujas, naujos idėjos, jauni žmonės: tada ir mums, teatro senbuviams, reikia peržvelgti savo vertybes ir nusikratyti rūdžių“, – apie pokyčius „Keistuolių teatre“ pasakoja teatro meno vadovas Aidas Giniotis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.  

Kodėl dažnai diskusijos rimtais klausimais pavirsta vien vyrų susibūrimais? Kokią deformaciją vaizduoja kvalifikuotų, gerbiamų ponų draugija, svarstanti pasaulio likimą, opias problemas? Kodėl svarbu susimąstyti apie tai – Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorės Natalijos Arlauskaitės komentaras.

„Kiti kartais pavydi menininkams laisvės. Bet už tą laisvę reikia sumokėti gana rūsčią kainą. Toje laisvėje tu dirbi kartais du tris kartus daugiau, negu kasdien einantis į darbą žmogus. Už laisvę menininkai mažomis pensijomis sumokėsime. Bet laisvė yra labai svarbus dalykas, man – vienas svarbiausių. Mano laisvė ir mano karjera yra daryti, ką noriu, tarkim, fotografuoti, rašyti, kaip nors pragyventi ir tai labai svarbu“, – tvirtina rašytojas ir fotomenininkas Alis Balbierius. Pokalbis su Biržuose gyvenančiu ir kuriančiu buvusiu ornitologu, žaliuoju, o dabar žinomu poetu, eseistu, fotografu Aliu Balbieriumi apie kūrybos impulsus ir prasmę bei pasaulio ir žmogaus grožį, nepaisant „velniaižin kur mus nešančio technokratinio cunamio“ ir gamtos niokojimo.  

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugsėjo 27 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...