captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Viena garsiausių pasaulio operų, Wolfgango Amadeus‘o Mozarto „Užburtoji fleita“ – apgaubta legendų ir gandų. Esą kompozitorius ją parašė norėdamas pinigais paremti savo bičiulį, libreto autorių Emanuelį Schikanederį. Tačiau Schikanederis tuo metu Vienoje turėjo nuosavą teatrą ir žiūrovų nestokojo, o štai kapelmeisterio Mozarto finansiniai reikalai klostėsi ne per geriausiai. Apie „Užburtąją fleitą“ – pirmadienio viktorinoje.

„Vaidilos klasikos“ atsiradimas Lietuvos kultūros gyvenime praturtins visus besidominčius klasikine muzika, o mūsų pirmasis koncertinis sezonas „Vaidilos“ teatre, sukviesiantis daugybę talentingų atlikėjų, šią salę padarys dar ypatingesne“, – įsitikinęs „Vaidilos klasikos“ meno vadovas Darius Mažintas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Labai viliuosi, kad šią knygą parašiau taupesnę, suprantamesnę, be tokių sudėtingų metaforų – kad nebūtų žmonėms griūties, ir išsigąstų, galvotų, ką jis čia rašo“, – savo naujausią poezijos knygą „Archeologija“ pristato poetas Nerijus Cibulskas.

Viena garsiausių pasaulio operų, Wolfgango Amadeus‘o Mozarto „Užburtoji fleita“ – apgaubta legendų ir gandų. Esą kompozitorius ją parašė norėdamas pinigais paremti savo bičiulį, libreto autorių Emanuelį Schikanederį. Tačiau Schikanederis tuo metu Vienoje turėjo nuosavą teatrą ir žiūrovų nestokojo, o štai kapelmeisterio Mozarto finansiniai reikalai klostėsi ne per geriausiai. Apie prieš 225-erius metus sukurtą „Užburtąją fleitą“ – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugsėjo 26 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...