captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – poetas Tomas Venclova

„Tai, kas vyksta Lietuvoje, man teikia daugiau optimizmo, nei pesimizmo. Mes laikomės tikrai geriau, nei vadinamos Višegrado šalys. Iš dalies dėl to, kad Europa yra mūsų vienintelė išlikimo viltis, kita vertus – mūsų visuomenė pasirodė daug brandesnė: ji nepasidavė tokiems populistiniams, tamsuoliškiems argumentams, kaip tai daro lenkų, vengrų ar čekų visuomenės“, – pastebi rašytojas prof. Tomas Venclova.
Poetas Tomas Venclova. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Poetas Tomas Venclova. A. Ufarto (BFL) nuotr.

In memoriam Leonidas Donskis. „Manau, kad Lietuvą suvienyti, paversti tėvyne gali prasmės jausmas. Man Vakarai – nuostabi erdvė, ten mėgaujuosi muziejais, kultūriniu gyvenimu. Tačiau save surenku ir prasmingą gyvenimą patiriu čia, savo šalyje, nes dalyvauju jos kultūroje. Ten aš tik profesionalas arba turistas, o savo šalyje, galbūt nemylimas, gal keiksnojamas, tačiau kažkokį prasmės grūdą sukuriantis pilietis“, – girdėsite pokalbio su L. Donskiu fragmentą iš „Kultūros savaitės“ archyvo.

Pasaulio kultūros apžvalgoje – pasakojimai apie pirmąją Londono dizaino bienalę, gatvės menininko Banksy darbus naujai kuriamame muziejuje ir naujus niekada nematytus dokumentinius grupės „The Beatles“ kadrus.  

„Ona Šimaitė visur lieka užribyje. Kaip papasakoti jos istoriją, kai ji pati laiškuose, dienoraščiuose renkasi beveik nekalbėti apie karo patirtis, Vilniaus geto išgyvenimus?“ – apie Pasaulio tautų teisuolę, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjusią Vilniaus geto žydus, Vilniaus universiteto bibliotekininkę Oną Šimaitę pastebi rašytoja Julija Šukys. Ką žinome apie sudėtingą O. Šimaitės gyvenimą ir pagalbą kitiems?

Kodėl dažnai diskusijos rimtais klausimais pavirsta vien vyrų susibūrimais? Kokią deformaciją vaizduoja kvalifikuotų, gerbiamų ponų draugija, svarstanti pasaulio likimą, opias problemas? Kodėl svarbu susimąstyti apie tai – Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorės Natalijos Arlauskaitės komentaras.

„Tai, kas su žiniasklaida vyksta šiandien, be jokių abejonių, rodo labai didelį nerimą keliančias tendencijas ir žurnalistams, ir visuomenei, ir pačioms vyriausybėms, nes jos egzistuoti be žiniasklaidos, be laisvos žurnalistikos negali. Priešingu atveju yra ardoma demokratija, o tai žaloja pačias valstybes“, – pastebi Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (OSCE) atstovybės žiniasklaidos laisvei vyriausiasis konsultantas, žiniasklaidos teisės ekspertas Andrejus Richteris. 

„Esu apsigimęs optimistas, viltis – mano asmenybės šerdis. Ir kol aš esu aš, kol galvoju kaip galvoju, visada sakysiu, kad viskas baigsis gerai, nors to galbūt ir nesulauksiu“, – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie šių dienų neramų pasaulį mintimis dalijasi poetas, eseistas, literatūros tyrinėtojas prof. Tomas Venclova, su kuriuo susitikome Lvovo knygų mugėje.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 24  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 25 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close