captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ kūrybinės veiklos 30-metis

1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniai, o ansamblio pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.
Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“.
Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“.

„Mes pradedame savo sezoną ypatingu jubiliejumi. Davidui Geringui liepos pabaigoje sukako 70 metų, tačiau jis savo gimtadienį švenčia su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir groja labai gražius kūrinius – Ottorino Respighi variacijas, Piotro Čaikovskio variacijas ir Richardo Strausso „Don Kichotą“. Taip pat variacijas“, – apie 28-ojo koncertų sezono pradžią kalba LVSO meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Literatūra ir menas“, nacionalinis Lietuvos istorijos laikraštis „Voruta“.

„Tai reprezentacinis, bet ne turistinis leidinys. Smagiausia, kad jis skirtas ne tik žiūrėjimui, bet ir skaitymui. Kol panašios knygos apsiriboja tik faktais, schemomis ir keliais formaliais žodžiais, čia galime rasti daug netradicinio formato, mozaikinio išdėstymo tekstinės ir vaizdo medžiagos“, – taip leidinį „Passport“, kuriame anglų kalba pristatoma globali ir moderni Lietuva, apibūdino menotyrininkė Eglė Jaškūnienė.

1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniai, o ansamblio pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. Ansamblio repertuaras, kurio pagrindą iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. kamerinė muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant įvairių epochų kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Apie 30 metų trunkančią muzikinę kelionę su ryškiausiomis stotelėmis pokalbis studijoje su kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ nariais altininku Rolandu Romoslausku, fleitininke Laima Šulskute, klavesinininku Sergejumi Okruško.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 23 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...