captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: grafikė Nijolė Šaltenytė

„Nesu moterų pasaulio vaizduotoja. Aš pati esu moteris, pati esu ta ašis. Kūrinyje retai apsieinu be personažo, ir dažniausiai tai yra tiesiog žmogus, ne moteris, nes išreiškiamos problemos yra bendros, jos nėra labai atskiros vyrų ir moterų“, – sako gražią gyvenimo sukaktį mininti grafikė Nijolė Šaltenytė
Grafikė Nijolė Šaltenytė. BFL nuotr.
Grafikė Nijolė Šaltenytė. BFL nuotr.

„Visada raštingumas, kūrybingumas ir kultūra bus tos kolonos, ant kurių bus pastatyta Lietuva“, – viename iš savo komentarų sakė VDU prof. Leonidas Donskis. Šviesaus atminimo filosofo L. Donskio mintys apie mūsų valstybę.

„Pjesė man pasirodė įdomi visomis prasmėmis – ir aktorių darbo, ir minties, ir temos“, – premjerą „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ pagal šiuolaikinio rusų dramaturgo Aleksandro Andrejevo to paties pavadinimo pjesę pristato režisierius Jonas Vaitkus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje  viena tema – Niujorko Metropoliteno operos teatro penkiasdešimtmetis.

„Nesu moterų pasaulio vaizduotoja. Aš pati esu moteris, pati esu ta ašis. Kūrinyje retai apsieinu be personažo, ir dažniausiai tai yra tiesiog žmogus, ne moteris, nes išreiškiamos problemos yra bendros, jos nėra labai atskiros vyrų ir moterų“, – sako gražią gyvenimo sukaktį mininti grafikė Nijolė Šaltenytė. Pokalbis su menininke apie per keturiasdešimt metų besitęsiančio kūrybinio kelio pradžią ir vingius, grafikos vaizdų kūrimą ir jų emocinį krūvį, atotrūkį nuo tradicinio vaizdavimo būdo, santykį su žiūrovu ir parodų kuravimą.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“  rugsėjo 22 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close