captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: ką skaito rašytoja Vaiva Rykštaitė?

„Pastebėjau, retai malonumas sutampa su nauda, nes kuo knyga įdomesnė, populiaresnė, tuo ji greičiau užsimiršta. O knygos, kurios lėtai ir sunkiai skaitosi, lieka ilgam.“
Rašytoja Vaiva Rykštaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Rašytoja Vaiva Rykštaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Tarkim, Levo Tolstojaus Ana Karenina ir „Karo ir taikos“ herojai liko su manim visam gyvenimui, jie kaip mano nematomi draugai, apsigyvenę galvoje. Be to, kartais knygos palengvina ir pasaulio supratimą, nes jos iliustruoja pavyzdžiais – Ana Karenina man visad bus daugybės jausmų ir potyrių pavyzdys“, – apie tai, kaip knygos padeda struktūruoti pasaulio suvokimą, pasakoja rašytoja Vaiva Rykštaitė. Pokalbis apie tai, kodėl taip traukia knygos, kaip gyvenimo etapai paskatina ieškoti vis kitokių kūrinių ir kodėl knygų lentynoje neužsilieka grožinė literatūra.

„Visiems mėgstantiems kaupti knygas, rekomenduoju paskaityti Carloso Maria Dominguezo knygą „Popierinis namas“, kurioje rašoma apie tai, kas nutinka, asmeninei bibliotekai tapus našta“, – sako Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos Informacinių išteklių centro direktorė. Ji duos patarimų, kaip susitvarkyti namų biblioteką: kaip nuspręsti, ką joje palikti, kur dėti nebereikalingas knygas, kaip prižiūrėti ir nuo ko saugoti savo kolekciją.

Laida „Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, rugsėjo 22 d., 14.05 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama rugsėjo 22 d. 21.08 val. ir rugsėjo 23 d. 02.05 val.

Ved. Austėja Kuskienė.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78

http://www.facebook.com/kamanskaityti

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...