captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: drąsūs jaunojo ūkininko siūlymai žemės ūkio politikams

Andrius Jasas – 250 ha ūkio šeimininkas, perėmęs valdas iš tėčio Skuodo rajone, Gaubių kaime. Jaunasis ūkininkas kritiškai vertina padėtį žemės ūkyje, peikia biurokratiją, perdėtus reikalavimus ūkininkams ir didelę tikrintojų armiją.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Jau keleri metai Andrius tvarkosi savarankiškai, jam labai praverčia 14-os metų darbo pas Norvegijos ūkininkus patirtis ir skaudžios ūkininkavimo pamokos. Pieno supirkimo kainos ir lietinga vasaros pabaiga gali priversti ūkininką keisti savo veiklą, gal vėl teks važiuoti laimės ieškoti į užsienį, jeigu nesikeis valdžios požiūris į dirbančius kaime.

Dzūkijos sąlygomis nemažą pieno ūkį Druskininkų savivaldybės Jovaišių kaime turintys Daiva ir Gintas Milevičiai laiko beveik trisdešimt karvių – su prieaugliu priskaičiuotum ir keturias dešimtis galvijų. Banda labai įvairių veislių, formuojama pačių ūkio šeimininkų. Šeimos ūkyje – 110 ha, daugiausia pievų ir ganyklų, trečdalyje auginami grūdai pašarams. Visur suspėja ir darbus nuveikia patys, nors tai nelengva. Apie šeimos tradicijas, darbus prie gyvulių, sunkumus vystant ūkį pasakoja Daiva  Milevičienė.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 21 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...