captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

„Mums visada buvo įdomesni filmai, kuriuose labai ryškiai matoma režisieriaus pozicija ir asmeniškas, gyvas, artimas jo požiūris į personažą, temą, objektą“, –13-ąjį Tarptautinį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF) pristato festivalio programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė.
Organizatorių „Facebook” nuotr.
Organizatorių „Facebook” nuotr.

„Netikiu menininku, kuris grupę žmonių veda į priekį atsisukęs veidu į juos. Esu įsitikinęs, kad toks menininkas tuos žmones veda iki pirmo šulinio ar skardžio. Tikiu tuo, kuris veda žiūrėdamas į priekį, žiūrėdamas, kur pats eina, ir kviečia kitus eiti kartu“, – sako aktorius, vienas iš naujo teatro „Vandenyno dirbtuvės“ įkūrėjų Ainis Storpirštis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Sunkiausi buvo pirmasis ir paskutinis vertimo etapai: teksto supratimas pagal visus kalbos sluoksnius. Paskutinis etapas – itin sunkus – buvo sueiliuoti visą vertimą: sudėlioti visus žodžius tam tikru būdu, pagal tam tikrą metrą, ritmą, kad skambėtų poetiškai“, – prisipažįsta vertėjas, rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovas Adriano Cerri, į italų kalbą išvertęs Kristijono Donelaičio „Metus“.

„Mums visada buvo įdomesni filmai, kuriuose labai ryškiai matoma režisieriaus pozicija ir asmeniškas, gyvas, artimas jo požiūris į personažą, temą, objektą“, –13-ąjį Tarptautinį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF) pristato festivalio programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė. „Programa gana kompaktiška, tad siekiame, kad kiekvienas filmas paveiktų žiūrovą, turėtų intelektualinį krūvį, siųstų stiprią žinią“, – papildo „Skalvijos“ kino centro vadovė Vilma Levickaitė. Pokalbis su S. Žalneravičiūte ir V. Levickaite bei režisieriumi A. Stoniu apie meilę kinui, kiek šiųmetinio festivalio tema („Keliaujantys gyvenimai“) atsiskleidžia dokumentiniuose filmuose, dokumentikos kūrimą Lietuvoje ir šiemet pirmąkart Lietuvoje pristatomą režisieriaus Audriaus Stonio filmų retrospektyvą.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ rugsėjo 21 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...