captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: geriausių mokslinių disertacijų laureatai

„Tyrinėju pirminius fotosintezės procesus, domiuosi, kaip sukuriama šviesa, kaip panaudojama energija pirminėse reakcijose. Tai – svarbu, nes tikimasi, kad jau artimiausioje ateityje atsiras technologinės galimybės panaudoti žinias apie fotosintezės procesus, kuriant energijos šaltinius, išgaunant elektrą“, – pasakoja dr. Jevgenijus Chmeliovas.  
Dr. Jevgenijus Chmeliovas. LR Prezidentūros nuotr.
Dr. Jevgenijus Chmeliovas. LR Prezidentūros nuotr.

„Mus inspiruoja konfliktai. Spektaklio „Psichė“ idėja – tai konfliktas dėl didėjančio smegenų „plovimo“, –apie premjerinį spektaklį ir kitus darbus pasakoja naują sezoną pradedančio uostamiesčio „Apeirono“ teatro įkūrėjos Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ VDU profesorius Leonido Donskio svarstymai apie šiandieninę Europą: „Jeigu grįžtume į devyniolikto ar dvidešimto amžiaus dvišalius santykius, būtų katastrofa: didelės žuvys rytų mažas žuvis, didžiųjų valstybių klubas ciniškai tartųsi, kokios valstybės gali egzistuoti.“

Prezidentūroje pagerbti geriausias disertacijas 2015 m. parašę jaunieji mokslininkai. „Tyrinėju pirminius fotosintezės procesus, domiuosi, kaip sukuriama šviesa, kaip panaudojama energija pirminėse reakcijose. Tai – svarbu, nes tikimasi, kad jau artimiausioje ateityje atsiras technologinės galimybės panaudoti žinias apie fotosintezės procesus, kuriant energijos šaltinius, išgaunant elektrą“, – pasakoja fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų sričių nugalėtojas dr. Jevgenijus Chmeliovas. Kaip pamatuojama mokslinių tyrimų svarba ir vertė? Ar valstybė pakankamai rūpinasi Lietuvos mokslininkais? Apie tai pokalbis studijoje su dr. Jevgenijumi Chmeliovu, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos prezidente dr. Milena Medineckiene, prof. Aleksandru Vytautu Rutkausku ir dr. Ronaldu Jakubovskiu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 20 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...